معرفی و آشنایی با جنگل بلگراد استانبول

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

جنگل بلگراد یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های طبیعی در شهر استانبول می باشد که سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی از آن بازدید می کنند. بهترین زمان برای سفر به این مکان فصل تابستان می باشد چرا که از آب و هوای بسیار معتدلی برخوردار می باشد.
جنگل بلگراد

شهر استانبول از مهم ترین مقاصد گردشگری کشور ترکیه می باشد که با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب کند. اگر به دنبال سفر به شهر استانبول هستید می توانید بازدید از جنگل بلگراد را در اولویت های خود قرار داده و بهترین لحظات را در این جنگل برای خود و خانواده ی خود به به ارمغان بیاورید. این جنگل پر از درختان صنوبر، نارون، توس، کاج و بلوط می باشد که منظره ای بسیار شگفت انگیز و بی نظیری را به وجود آورده است و تاثیر انکارناپذیری را نیز در شرایط آب و هوایی این شهر و منطقه نیز دارد. بسیاری از ساکنان مردم استانبول نیز برای گذراندن اوقات فراغت خود تعطیلات آخر هفته را به سوی این جنگل روانه شده و به تفریح می پردازند. هم چنین وجود چشمه های آب معدنی در دل این جنگل نیز از دیگر مهم ترین آیتم هایی است که گردشگران می توانند از آن نیز بهره مند شوند. جنگل بلگراد یک مکان بسیار فوق العاده برای دور بودن از شلوغی شهر استانبول می باشد و گردشگرانی که به دنبال مکانی دنج برای تمدد اعصاب و روان خود هستند می توانند در این مکان به تفریح پرداخته و به لذت بی نهایت دست پیدا کنند.

 

 

موقعیت جغرافیایی جنگل بلگراد

توجه داشته باشید که گردشگران و توریست ها برای بازدید از این جنگل شگفت انگیز هیچ گونه هزینه ای را پرداخت نخواهند کرد و تمام ورودی ها به شکل رایگان صورت می گیرد. موقعیت جغرافیایی و آدرس جنگل بلگراد نیز به شکل ذیل می باشد:

آدرس: Bahçeköy Merkez Mahallesi, 34453 Sarıyer/Istanbul, Turkey

جنگل مذکور در 15 کیلومتری شمال غرب شهر استانبول واقع شده است که گردشگران و مسافران می توانند به راحتی و با استفاده از تاکسی خود را به این منطقه برسانند. البته اگر قصد دارید تا مقرون به صرفه تر به این مکان سفر کنید می توانید از اتوبوس های شماره 42 که در میدان تاکسیم منتظر هستند استفاده نموده و در منطقه باغچه کوی پیاده شوند و با چند دقیقه پیاده رویی خود را به این جنگل برسانند. توجه داشته باشید که هر هفته مسابقات دوی جنگل بلگراد اجرا می شود که برخی از گردشگران و توریست ها علاقه مند نیز در این مسابقات شرکت می کنند و مسیر طولانی را تا این جنگل به دویدن می پردازند. جنگل مذکور در سال 1916 تاسیس شد و در قسمت های درونی این جنگل شاهد باغ گیاه شناسی فوق پیشرفته هستیم که به نام آتاتورک شناخته می شود. وسعت کلی این جنگل 300 هکتار می باشد که حدود 2000 گونه گیاهی در این جنگل تا به کنون شناسایی شده است.

 

جنگل بلگراد استانبول


قوانین بازدید از جنگل بلگراد

گردشگران و توریست هایی که با تورهای گردشگری شهر استانبول قصد سفر و بازدید از این جنگل را دارند، می توانند توسط تورلیدر خود از قوانین و مقررات بازدید از این جنگل باخبر شده و با آگاهی بیشتر از این مکان بازدید های لازم را به دست بیاورند. از سایر قوانین و مقرراتی که بایستی در هنگام بازدید و مراجعه به این جنگل به آن ها توجه شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ساعات بازدید از این جنگل از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد.
  • بازدید از این جنگل در تمام روزهای هفته امکان پذیر می باشد.
  • اگر قصد دارید با خودروی شخصی خود به این جنگل را دارید بایستی مبلغی در حدود 20 لیره را کنار بگذارید تا بتوانید مکان مناسبی برای پارک خودروی خود پیدا کنید. در غیر این صورت هیچ گونه مبلغی را پرداخت نخواهید کرد.
  • هر گونه شکار در شعاع 3 هزار متر مربعی جنگل بلگراد ممنوع می باشد و این قانون از مهم ترین اصولی می باشد که بایستی تمام گردشگران و توریست ها به آن توجه داشته باشند.

 

جنگل بلگراد استانبول

بهترین زمان برای سفر به جنگل بلگراد

بهترین زمان برای سفر به جنگل بلگراد فصل تابستان می باشد چرا که در این فصل این جنگل از آب و هوای بسیار مطلوبی برخوردار بوده و گردشگران می توانند بهترین و به یادماندنی ترین لحظات را در این مکان تجربه نمایند. در سفر به این مکان حتما دوربین عکاسی خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید تصاویر شگفت انگیزی را به ثبت برسانید.

 

جنگل بلگراد استانبول