اماکن دیدنی استانبول ترکیه‎

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در کشور ترکیه جاذبه های دیدنی بسیاری وجود دارد. یکی از شهرهای معروف این کشور استانبول می باشد. اماکن دیدنی استانبول ترکیه سبب شده سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این مکان ها عازم ترکیه شوند. اماکن دیدنی استانبول ترکیه شامل کاخ ها، مسجد ها، موزه ها و آب انبارها هستند. در سفر با تور ترکیه بازدید از این اماکن موجب حیرت و شگفتی گردشگران خواهد شد.

 

 

 

اماکن دیدنی استانبول ترکیه

استانبول یکی از شهرهای مشهور در جهان می باشد. این شهر در مرز اروپا و آسیا قرار گرفته و در دوران مختلف امپراطوری های زیادی در آن پرورش پیدا کرده اند. در سراسر شهر استانبول فرهنگ و تاریخ موج می زند. بنابراین این شهر هیجان انگیز پذیرای مسافران و گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان می باشد. اماکن دیدنی استانبول ترکیه موجب حیرت و شگفتی این مسافران و گردشگران می شوند. در اینجا برخی از مهمترین اماکن دیدنی استانبول ترکیه را معرفی می کنیم.

 

اماکن دیدنی استانبول ترکیه‎

 

مسجد ایاصوفیه استانبول

یکی از اماکن دیدنی استانبول ترکیه که دارای شهرت بسیار است موزه ایاصوفیه می باشد. این موزه مشهور را نماد شهر استانبول می دانند. مسجد و موزه ایاصوفیه در محله ایاصوفیه قرار گرفته است. این مسجد در سال های گذشته به عنوان پر بازدید ترین مسجد در ترکیه معرفی شده است. این مسجد با طاق های بسیار زیبایش بازمانده از دوره بیزانس می باشد. این محل با جاذبه های دیدنی که دارد نگاه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. موزاییک مریم مقدس از قرن یازدهم در قسمت بالای دروازه خروجی اصلی این مسجده باقی مانده است و موجب حیرت بازدید کنندگان می شود. در این مسجد مقبره های با شکوهی از پنج پادشاه در خارج از ساختمان اصلی وجود دارد که سبب دیدنی تر شدن این مکان شده است. در قسمت شمالی مسجد یک ستون غم انگیز در راهرو و درب امپریالیستی قرار دارد که در باور عموم سوراخی که در این ستون است، شفا بخش بوده و موجب درمان بیماران می شود.

 

اماکن دیدنی استانبول ترکیه‎

 

کاخ دولما باغچه استانبول

در نزدیکی ساحل تنگه بسفر یک کاخ بسیار زیبا قرار گرفته که دولما نامیده می شود. این کاخ الهام گرفته از معماری ها و هنرمندان بسیار می باشد. ساخت این کاخ توسط سلطان عبدالمجید اول در اواسط قرن ۱۹ میلادی صورت گرفته است. در هنگام بازدید از این کاخ شاهد تلفیقی از معماری و طراحی های عربی. اروپایی خواهید بود. کاخ شامل سه قسمت مهم می باشد، بخش حرم و باغچه کاخ از قسمت های اصلی می باشند. بازدید از این کاخ در تمامی روزهای هفته به جز دوشنبه و پنجشنبه امکان پذیر است.

 

اماکن دیدنی استانبول ترکیه‎

 

مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد استانبول

اگر به دنبال یک مسجد بسیار زیبا و خیره کننده هستید مسجد آبی یا مسجد سلطان محمد یکی از یباترین اماکن زیارتی در ترکیه می باشد. این مسجد دارای معماری بسیار زیبا، آیات قرآنی و کاشی هایی با رنگ آبی است که سبب شده این مسجد دارای زیبایی خیره کننده ای باشد. نام این مسجد زیبا برگرفته از ۲۰۰۰ کاشی به کار رفته در سقف آن می باشد که موجب حیرت بینندگان آن شده است. این مسجد دارای شش مناره است که جلوه ای زیبا به شهر استانبول داده اند. سقف آبشاری گنبدی این مسجد از دیگر جاذبه های آن است. مسجد آبی در یکی از محله های بسیار قدیمی استانبول قرار دارد. تعداد پنجره های این مسجد بیش از ۲۰۰ تا بوده و چراغ های زیادی به منظور روشنایی بیشتر در آن به کار رفته است. در اطراف این مسجد یک پارک وجود دارد که می توان پس از بازدید از مسجد به گشت و گذار در آن پرداخت. زمان بازدید از مسجد آبی از ساعت ۹ صبح الی ۱۵  می باشد. به جز ساعات نماز و روزهای جمعه این مسجد آماده بازدید است.

 

اماکن دیدنی استانبول ترکیه‎

 

کلیسای آب انبار استانبول

یکی دیگر از اماکن دیدنی استانبول ترکیه کلیسای آب انبار است. این کلیسا به قصر غرق شده نیز معروف می باشد. در قرن سوم این کلیسا را با هدف تأمین آب برای مردم ساخته اند. این کلیسا دارای ستون های مرمری و فناوری پیچیده و سازه های باستانی است که موجب حیرت هر بیننده ای خواهد شد. کلیسای آب انبار ظرفیت نگهداری آب بیش از ۸۰ هزار متر مکعب دارد. مساحت این تالار زیرزمینی ۱۳۸ متر در ۶۵ متر می باشد. معماری بسیار زیبایی برای ستون های این آب انبار به کار رفته است. هزینه بلیط کلیسای آب انبار مناسب بوده و در گروه اماکن دیدنی استانبول ترکیه با قیمت ارزان قرار دارد. ساعت بازدید از این مکان در روزهای تابستان ۹ الی ۱۸:۳۰ و در روزهای زمستان از ساعت ۹ الی ۱۷:۳۰ می باشد. 

 

اماکن دیدنی استانبول ترکیه‎

 

کاخ توپکاپی استانبول

در بین اماکن دیدنی استانبول ترکیه که گردشگران زیادی به بازدید از آن می پردازند، کاخ توپکاپی است. این کاخ زیبا در محل تلاقی خلیج شاخ طلایی و دریای مرمره و تنگه بسفر واقع شده است. در حال حاضر این کاخ به نمایشگاه دیدنی کریستال، ظرف چینی دوره تاریخی امپراطوری عثمانی و نقره تبدیل شده است. این کاخ مطابق با آمار از جاهای توریستی پرطرفدار در میان اماکن دیدنی استانبول ترکیه قرار دارد. این کاخ در سال ۱۹۸۵ به عنوان یکی از بهتربن قصرهای دوره امپراتوری عثمانی در لیست یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. بازدید از این کاخ با وجود دیدنی های خیره کننده اش یکی لذت بخش ترین قسمت های سفر گردشگران تور ترکیه است. در سمت راست این کاخ درختان سرو منظره ای زیبا خلق کرده اند. در قسمت میانی این کاخ یک عمارت وجود دارد که در آن ردای حضرت محمد نگهداری می شود. باغ های این کاخ محل خوبی برای گشت و گذار هستند. برای ورود به این کاخ لازم است گردشگران بلیط ورودی کاخ را تهیه کنند. در اطراف این کاخ وسایل نقلیه عمومی مختلف ایستگاه دارند. بنابراین گردشگران تور استانبول نگرانی از بابت بازدید از این کاخ ندارند.