سفر به استانبول در زمستان‎

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استانبول یکی از زیباترین شهرهای کشور ترکیه و جهان می باشد که در زیبایی توانسته با بسیاری از شهرهای اروپایی رقابت کند. امروزه سفر به استانبول در زمستان بسیار مرسوم و رایج شده است و شما نیز می توانید با انتخاب فصل زمستان، سفری مقرون به صرفه ای را تجربه کنید و بهترین لحظات را برای خود به ارمغان بیاورید.

استانبول

کشور ترکیه یکی از بهترین و زیباترین کشورهای آسیایی بوده و همسایه و هم مرز کشور ایران می باشد. این کشور با داشتن جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار خیره کننده با کشورهایی نظیر فرانسه، اسپانیا و ایتالیا به رقابت می پردازد. استانبول یکی از مهم ترین و معروف ترین شهرهای این کشور می باشد. استانبول برای سالیان دراز پایتخت گردشگری کشور ترکیه بوده و هست. موقعیت جغرافیایی این شهر سبب شده است که از توجه بسیار زیادی برخوردار باشد. این شهر در محلی واقع شده است که دو قاره اروپا و آسیا به هم دیگر رسیده اند و شما می توانید برخورد دو فرهنگ متفاوت را در این شهر لمس کنید. قسمتی از شهر استانبول در خاک اروپا واقع شده و قسمت دیگر آن در قاره آسیا قرار گرفته است که رودخانه ی بین این دو بخش، با استفاده از چند پل زیبا و مشهور به هم دیگر وصل شده است. این شهر با داشتن حدود 14 میلیون نفر جمعیت یکی از پر جمعیت ترین شهرهای کشور ترکیه می باشد. به دلیل موقعیت بسیار خوب این شهر مهاجران داخلی و خارجی بسیار زیادی به این شهر صورت می گیرد.

 

سفر به استانبول در زمستان

 

سفر به استانبول

همان طور که اشاره شد استانبول با داشتن جاذبه های بی نظیر و فراوان خود یکی از زیباترین شهر های کشور ترکیه می باشد که بی شک هر ببینده ای را مجذوب خود خواهد کرد. مردم محلی ترکیه شهر استانبول را گوشه ای از بهشت می دانند که این موضوع نشان از زیبا بودن این شهر است. سالانه میلیون ها نفر گردشگر و توریست از شهر های مختلف به سوی این شهر سفر می کنند. برخی از خیابان ها و مناطق این شهر در تمام روزهای سال پر از مسافر و گردشگر می باشد. وجود دو فرودگاه آتاترک و صبیحه گوکچن جابه جایی و سفر مسافران را بسیار راحت تر و آسان تر کرده است. به خصوص که در سال اخیر یکی از بزرگترین فرودگاه جهان در این شهر بنا می شود که با افتتاح آن بی شک به تعداد گردشگران ورودی افزوده خواهد شد. اگر شما نیز قصد سفر به این شهر مدرن و زیبا را دارید توصیه می شود که قبل از سفرتان چند کلمه زبان استانبولی یاد بگیرید چرا که مردم این کشور و شهر برای زبان رسمی خود حساسیت زیادی را نشان می دهند و اگر بتوانید چند کلمه ی را یاد بگیرید به نفعتان خواهد بود.

 

سفر به استانبول در زمستان

 

سفر به استانبول در زمستان

گردشگران و مسافران در تمام فصول به این شهر سفر می کنند که یکی از پر رونق ترین آن ها فصل زمستان می باشد. سفر به استانبول در زمستان بسیار هیجان انگیز و فوق العاده می باشد که در بخش های بعدی راجعبه مزیت های سفر به استانبول در زمستان توضیحاتی ارائه شده است. سفر به استانبول در زمستان در سال اخیر بیشتر مورد توجه افراد واقع شده است چرا که می توانند با انتخاب فصل زمستان، سفری آرام و دور از شلوغی را تجربه کنند. امروزه تور استانبول در زمستان بسیاری در حال برگزاری می باشد و گردشگران نیز از تورهای سفر به استانبول در زمستان استقبال بی نظیر و با شکوهی داشتند که این امر سبب شده روز به روز بر تعداد تورهای سفر به استانبول در زمستان افزوده شود. آب و هوای مساعد شهر استانبول نیز سبب افزایش سفر به استانبول در زمستان شده است.

 

سفر به استانبول در زمستان

 

مزیت سفر به استانبول در زمستان

سفر به استانبول در زمستان دارای یک سری مزیت های می باشد که در ادامه به برخی از این مزیت های سفر به استانبول در زمستان اشاره کرده ایم.

 • سفری مقرون به صرفه چرا که قیمت هتل ها در این فصل کاهش می یابد
 • کاهش ازدحام گردشگران
 • آب و هوای بسیار معتدل در برخی از مناطق آن
 • امکان شرکت در ورزش های زمستانی
 • کاهش قیمت تورهای استانبول
 • فرصت شرکت در بسیاری از جشنواره ها و مراسم ها از جمله مراسم سال نو میلادی

شما می توانید با انتخاب فصل زمستان برای سفر به استانبول، یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر های زندگی خود را رقم بزنید. هم چنین می توانید از آثاری همچون مسجد ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد، گیز کولسی، میدان تقسیم، جاده ی استقلال و سواحل دیدن کنید. بسیاری از این آثار در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

 

سفر به استانبول در زمستان

 

قیمت سفر به استانبول در زمستان

موضوع هزینه و قیمت برای بسیاری از گردشگران از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد که بی شک قیمت سفر به استانبول در زمستان نیز حاکی از این امر نمی باشد. قیمت سفر به استانبول در زمستان بسیار مناسب و در مقایسه با دیگر فصول بسیار ارزان قیمت می باشد چرا که این فصل برای استانبول فصل تایم آف بوده و قیمت ها در بسیاری از موارد به خصوص هتل و مراکز خرید کاهش می یابد. با انتخاب سفر به استانبول در زمستان می توانید خرید خوبی از این شهر داشته باشید.

 

سفر به استانبول در زمستان

 

نکات دانستنی سفر به استانبول در فصل زمستان

از نکات مهمی که بایستی در سفر به استانبول در زمستان به آن ها توجه داشته باشید می تون به موارد زیر اشاره کرد:

 • احترام گذاشتن به فرهنگ و آداب و رسوم مردمان محلی این شهر
 • به همراه داشتن مدارک شناسایی در طول سفر
 • به همراه داشتن لباس گرم و چتر
 • استفاده از نقشه ی راهنمای گردشگری استانبول
 • مطالعه در مورد تاریخچه ی برخی از جاذبه های آن

 

همکاران ما در دلارام سیر با داشتن تجربه و ارائه بهترین پیشنهادات ، شما را در انتخاب تور استانبول یاری می رسانند و میتوانند سفری خاطره انگیز را برای شما تضمین کنند.

02188347565