آشنایی با غذاهای لذیذ کشور ترکیه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در میان همسایگان ایران، غذاهای ترکیه بیشترین تناسب را با فرهنگ غذایی مردم ایران دارد. علت این مسئله می‌تواند اشتراک تاریخی و فرهنگی دو کشور باشد. غذاهای ترکیه بسیار لذیذ و خوشمزه و در تمام جهان نیز شناخته شده هستند. پیش از سفر به ترکیه، خوب است درباره غذاهای ترکیه و آداب و رسوم مردم ترکیه بیشتر بدانید.

 در این مقاله می‌کوشیم شما را با بهترین غذاهای ترکیه آشنا کنیم.

بهترین غذاهای ترکیه

قبل از اینکه درباره ذائقه مردم ترکیه و غذاهای این کشور صحبت کنیم لازم است بدانید که آشپزی مردم ترکیه ترکیبی از غذاهای خاورمیانه، کشورهای حاشیه ی دریای مدیترانه و آسیای مرکزی است. در غذای مردم ترکیه از ماهی و روغن زیتون استفاده می‌شود. همچنین کباب ها و خورشت ها در میان مردم ترکیه محبوب هستند.

صبحانه در کشور ترکیه کامل و پر انرژی است. مصرف سبزیجات تازه مانند گوجه و خیار در کنار عسل، خامه، پنیر و تخم مرغ و شیر که همراه با نان میل می‌شود. در کشور ترکیه نان‌های محلی مختلفی وجود دارد اما برای وعده ی صبحانه نان ذرت و نان جو طرفداران بیشتری دارد. همینطور که می‌بینید سلیقه ی غذایی مردم ترکیه بسیار مشابه مردم ایران است. از مشهورترین غذاهای ترکیه که در شهرهای استانبول و آنکارا می‌توانید آن ها را امتحان کنید، می‌توان از دونر کباب، لاهماجون، کوفته، کباب ترکی، دلمه ترکی، ایچلی کوفته و گزامه نام برد.

 

آشنایی با غذاهای لذیذ کشور ترکیه


دونر کباب

یکی از مشهورترین غذاهای ترکیه، کباب است که به نام دوتر کباب شناخته می‌شود. دوتر کباب در حقیقت یک سیخ بزرگ گردان است که حجم زیادی از گوشت مرغ یا گوشت قرمز را روی آن قرار می دهند. کباب با گردش سیخ به تدریج می پزد. سپس گوشت پخته را با پیاز، سبزیجات و فلفل سرو می‌کنند. امروزه دوتر کباب که در دنیا به نام کباب ترکی نیز شناخته می‌شود به صورت ساندویچ نیز عرضه می گردد و در تمام دنیا طرفداران خود را دارد.

 

آشنایی با غذاهای لذیذ کشور ترکیه

 

 لاهماجون

طرفداران پیتزا باید این غذای ترکی را امتحان کنند. لاهماجون یکی از غذاهای استانبول است. در حقیقت خمیر مخصوصی است که روی آن بسته به سلیقه و ذائقه با مواد مختلفی مانند گوشت و سبزیجات پر می‌شود و در تنور یا فر طبخ می‌شود. لاهماجون در میان غذاهای ترکی بسیار پرطرفدار است و انواع مختلفی از آن با ادویه ها و مواد مختلف طبخ می‌شود که امتحان کردنش می تواند لذت بخش باشد.

 

آشنایی با غذاهای لذیذ کشور ترکیه

 

مانتی

یکی از غذاهای بسیار لذیذ ترکیه، مانتی است. از حیث ظاهر این غذا شباهت زیادی به غذاهای جنوب شرقی آسیا دارد؛ اما بسیار خوشمزه تر از آن است. این غذا در حقیقت مخلوطی از سبزیجات پیچیده شده در خمیرهای مخصوص است که داخل آب گوشت پخته می‌شود. مانتی را با گوشت یا با سبزیجات طبخ می‌کنند. برخی از رستوران ها نیز در طبخ این غذا از گوشت پرندگانی مانند مرغ یا بوقلمون استفاده می‌کنند.

 

آشنایی با غذاهای لذیذ کشور ترکیه


کوفته ترک

یکی از غذاهای ترکیه که بسیار شبیه نمونه ی وطنی است کوفته ی آن است. کوفته ترک ترکیبی از گوشت چرخ کرده، نان، ادویه و پیاز است که در سسی از آب گوشت و رب و ادویه طبخ می‌شود. در فرهنگ ترکیه کوفته ها صرفاً گرد نیستند. آن ها ممکن است بیضی شکل یا رولی هم باشند. همچنین ترک ها این کوفته لذیذ را با برنج میل می‌کنند.

 

آشنایی با غذاهای لذیذ کشور ترکیه

 

کومپیر

یکی از غذاهای ترکیه که در میان ایرانیان نیز محبوب می باشد، کومپیر است. کومپیر بیشتر به عنوان عصرانه یا یک غذای سبک میان وعده استفاده می‌شود. این غذا سیب زمینی شکم پر طبخ شده در تنور می‌باشد. داخل سیب زمینی را خالی می‌کنند و آن را با انواع سبزیجات و کره پر می‌کنند. پس از خروج از فر یا تنور، یک سس مخصوص روی غذا ریخته می‌شود و سرو می‌شود. این یکی از غذاهای ترکیه است که حتما باید آن را امتحان کنید.

 

آشنایی با غذاهای لذیذ کشور ترکیه

 

میدی

میدی در حقیقت صدف های بزرگ مدیترانه ای است که در ترکیه به شیوه ای خاص پخته می‌شود. مزه ی این صدف ها بسیار خوش طعم است و در میان گردشگرانی که غذاهای ترکیه را امتحان می‌کنند نیز پرطرفدار است. صدف را در سس مخصوصی از آب گوشت و سبزیجات می پزند یا کباب می‌کنند.

 

آشنایی با غذاهای لذیذ کشور ترکیه

 

پیده

پیده نیز یک نوع پیتزای ترکی است. این غذای لذیذ خمیری است که به صورت مربعی و هنرمندانه برش زده می‌شود و دو طرف آن جمع می‌شود. داخل این خمیر را با مواد دلخواه که بیشتر مشابه مواد پیتزا است پر می‌کنند و در فر یا تنور می پزند. طعم پیده بسته به نوع ادویه و موادی که در طبخ آن به کار می رود متفاوت است.

 

آشنایی با غذاهای لذیذ کشور ترکیه

 

دلمه

دلمه در حقیقت یکی دیگر از غذاهای مشترک بین دو کشور ایران و ترکیه است. به درستی مشخص نیست که این غذا از ایران به ترکیه رفته یا برعکس می باشد. دلمه غذایی است ترکیب شده از برنج، لپه، گوشت و سبزیجات که در لای برگ های مو یا در داخل گوجه، بادمجان و فلفل دلمه ای گذاشته می‌شود و در سس مخصوص می پزد. تفاوت دلمه ی برگ موی ترک با ایرانی در شکل ظاهری استوانه ای آن است.

 

آشنایی با غذاهای لذیذ کشور ترکیه

 

ماهی

همجواری با دریای مدیترانه باعث علاقه مندی مردم کشور ترکیه به غذاهای دریایی شده است. در این کشور غذاهایی مانند ماهی، خرچنگ، انواع صدف و موجودات دریایی سرو می‌شود. ماهی لوفر در ترکیه بسیار پر طرفدار است. همچنین در این کشور سوشی نیز سرو می‌شود. شما می‌توانید ماهی را به صورت سرخ شده و کبابی هم سفارش دهید و از طعم خوب آن لذت ببرید.

امیدواریم از سفر با تور ترکیه لذت ببرید و طعم خوب غذاهای این کشور را دوست داشته باشید.