کارهای رایگان در استانبول

همه ی ما میدانیم که استانبول شهری است پر از موزه های تاریخی که مطمئنا در این شهر تاریخی تفریحات رایگان زیادی یافت میشود،دلارام سیر را همراهی کنید تا با این کارهای رایگان در استانبول آشنا شوید.

کارهای رایگان در استانبول-موزه مدرن استانبول

موزه مدرن استانبول

در تور استانبول خود بازدید از موزه مدرن استانبول را هرگز از دست ندهید.موزه مدرن استانبول محلی مناسب هم برای هنرمندان محلی و هم برای هنرمندان بین المللی جالب توجه است.

خبر خوب برای توریستانی که در تور استانبول خود ازین موزه قرار است دیدن نمایند،این است که بازدید از این موزه در روزهای پنج شنبه رایگان است بنابراین می توانید کل روز را به تماشای هنرهای زیبا مشغول باشید و پولی هم خرج نکنید.

کارهای رایگان در استانبول-موزه نقاشی و مجسمه سازی استانبول

موزه نقاشی و مجسمه سازی

یکی از موزه های هنرهای زیبا در ترکیه، موزه نقاشی و مجسمه سازی است که در ۱۹۳۷ توسط آتاتورک تاسیس شد و آثار هنرمندان قرن نوزده و بیست ترک مانند عثمان حمدی بی و بدری رهمی را به نمایش می گذارد. این موزه هر روز از ساعت 10 صبح تا 16.30 عصر رایگان(البته بجز روزهای یک شنبه و دوشنبه) است.

کارهای رایگان در استانبول-سالت گالاتا

سالت گالاتا

سالت گالاتا، هم به واسطه معماری و هم کتابخانه و گالری هنر خود خیره کننده است. این مرکز فرهنگی در مجاورت بانک سابق عثمانی قرار دارد و در داخلش کتابخانه پژوهشی زیبا (رایگان)، رستوران، کافه، کتابفروشی، گالری هنر (رایگان)، و موزه بانک عثمانی (رایگان) وجود دارند. می توانید یک روز از تور استانبول خود را آنجا سپری کنید.

کارهای رایگان در استانبول-محله بالات استانبول

محله بالات استانبول

یکی از محله های رنگارنگ و تاریخی استانبول بالات است که می توانید کل روز را در آن بچرخید و گردش کنید بدون اینکه مجبور شوید پول خرج کنید. می توانید به ساختمان کالج ارتدوکس یونانی فانار زیبا خیره شوید، شمعی در کلیسای سنت جرج روشن کنید و کلیسای بلغاری سنت استفن زیبا را در کنار دریا به نظاره بنشینید، همچنین بالات دارای خانه های بسیار زیبایی است که متعلق به خانواده های ارتدوکس یونانی این شهر است.

کارهای رایگان در استانبول-مسجد زیریک استانبول

مسجد زیریک استانبول

مسجد زیریک که قبلا کلیسا بوده با ساختمان خوش رنگ زیباییش دومین عمارت مذهبی بزرگ پس از ایاصوفیه است که همچنان پس از سال ها باقی مانده، مسجدی که پس از سقوط قسطنطنیه به مسجد تبدیل شد.

کارهای رایگان در استانبول-خیابان استقلال استانبول

گالری های هنری در خیابان استقلال

گالری های هنری همیشه رایگان بوده اند بنابراین فعالیتی عالی برای صرفه جویی در هزینه هستند. می توانید در استانبول بهترین گالری های هنری این شهر را درست در خیابان استقلال بیابید، از جمله ساختمان تاریخی میسیر که ساختمانی با هنر نوین بوده و در هر طبقه گالری های متفاوتی دارد، گالری هایی مثل گالری زیلبرمن، گالریست، و گالری نو. کمی پائین تر از استقلال، گالری هنری معاصر دیگری به نام آرتر واقع شده که نمایشگاه های آن ارزش دیدن دارند.