فرودگاه های ترکیه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در این مقاله ما سعی کرده ایم پررفت و آمد ترین فرودگاه ها در ترکیه را به شما معرفی کنیم.

با ما همراه باشید.

فرودگاه های ترکیه


فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول:

از بین فرودگاه های ترکیه فروگاه بین‌المللی آتاتورک، خانه اصلی هواپیمایی ترکیهاست.که مقصد اصلی پروازهای داخلی و خارجی است و یک پایانه مهم برای صنعت گردشگری ترکیهبه حساب می‌آید.فرودگاه آتاتورک مهم‌ترین فرودگاه‌های ترکیه از نظر تعداد مسافران، مقصد سفرها و حرکت هواپیماها محسوب می‌شود.این فرودگاه در منطقه یاشیلکویدر فاصله ۲۴ کیلومتری از شهر استانبولو در قسمت اروپایی آن قرار دارد

فرودگاه بین المللی آنتالیا:

یکی از فرودگاه‌های پرتردد ترکیه است که در شهر ساحلی آنتالیا در کرانهقرار دارد. فرودگاه آنتالیا مهم‌ترین فرودگاه جنوب غرب ترکیه است.
فرودگاه آنتالیا در ۱۰ کیلومتری شمال شرق آنتالیا
قرار گرفته و از لحاظ حجم مسافر در رده دوازدهم فرودگاه‌های اروپا و دوم فرودگاه‌های ترکیهقرار دارد

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن:

در بخش آسیایی استانبولقرار دارد. این فرودگاه دومین فرودگاه شهر استانبول است. این فرودگاه از نظر ترافیک حمل مسافر در جایگاه سوم در ترکیه قرار دارد. به صورت مرتب در ساعات مختلف از میدان تقسیم و شهر ازمیت مسافران را به فرودگاه می‌رساند هر نیم ساعت یک اتوبوس به مقصد فرودگاه و بالعکس حرکت می‌کند. مدت زمان رسیدن از میدان تقسیم به این فرودگاه با اتوبوس‌ تقریباً ۱ و نیم ساعت است.

فرودگاه بین‌المللی عدنان مندرس:

فرودگاه در ۱۸ کیلومتری جنوب شهرازمیر قرار گرفته‌است. ین فرودگاه بر اساس آمار مرکز آمار فرودگاههای ترکیه از لحاظ حجم مسافر در رده پنجم و از لحاظ حمل بار در رده چهارم کشور قرار دارد.

فرودگاه بین‌المللی اَسن‌بوگا :

این فرودگاه در 28 کیلومتری آنکارا واقع است.

فرودگاه آدانا :

 یا فرودگاه شاکیرپاشا آدانا فرودگاهی بین‌المللی است که در شهر آداناواقع در ترکیهقرار دارد که ششمین فرودگاه پررفت‌وآمد در ترکیهبراساس میزان جابه‌جایی مسافر بوده‌است.