بام استانبول

تور استانبول-بام استانبول تور استانبول-بام استانبول

 

 از جاذبه های طبیعی که در قسمت آسیایی استانبول قراردارد و یک منطقه ی دوستداشتنی و پرطرفدار برای توریست ها و گردشگران تور استانبول می باشد;تپه های چاملیجا هستند که به بام استانبول معروف هستند.
در کنار جاذبه های گردشگری استانبول که میتوان گفت همه ی این جاذبه ها پرطرفدار هستند ما به همه ی گردشگرانی که تور استانبول را انتخاب میکنند این مکان رویایی را پیشنهاد میکنیم.

تور استانبول-بام استانبول
ارتفاع تپه های چاملیجا 268 متر از سطح دریا در محله اسکودار واقع شده است ،با قرار گرفتن روی این تپه ها میتوان تمامِ استانبول را زیر پاهایتان ببینید.
با وجود اینکه بام استانبول در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد اما با قرار گرفتن روی بام به راحتی میتوانید تنگه بسفر،قسمت اروپایی استانبول،بندرگاه،کشتی های موجود در بندر،پل بوغاز را از بالای تپه ببینید.
اغلب مردم استانبول این تپه های زیبا را برای پیک نیک انتخاب کرده و از آب و هوایِ خوب این منطقه استفاده میکنند و همچنین این تپه ها محلِ بسیار مناسبی برای عکاسی است.
بدلیل استقبال بسیار زیاد توریستان تور استانبول از این بام زیبا رویِ آن هجده گیرنده رادیو و تلوزیون قرار دارد.
بر روی بام رستوران ها و کافی شاپ های جذابی وجود دارد که در تور استانبول خود حتما به آنها سر بزنید و لذت ببرید.


رستوران ها و کافی شاپ روی بام استانبول

روی بام استانبول سالهاست کافی شاپ پیرلویی با دکوراسیون خاص خود که مربوط به اواخر قرن نوزدهم میلادی میباشد قرار دارد، در این رستوران فقط چای و قهوه و ساندویچ های کوچک سرو میگردد که مهمانانِ آن همیشه توریست ها و گردشگران تور استانبول بوده اند،این کافی شاپ را برای نوشیدن قهوه و چای خود انتخاب میکنند.
این کافی شاپ در فاصله 7 کیلومتری از منطقه تکسیم استانبول واقع شده است;دارای منظره بی نظری از استانبول و خلیج طلایی می باشد.
برای رفتن به این کافی شاپ میتوانید اطلاعات دقیق را از راهنمای تور ترکیه خود دریافت کنید اما اگر خودتان به تنهایی مایل هستید به این کافی شاپ مراجعه کنید میتوانید نام این کافه را به تاکسی ها بگویید و ذکر کنید که در محله ایوب منطقه امینونو قرار دارد و یا اینکه با اتوبوس های شهری به مسجد معروف منطه ایوب بروید و از انجا پیاده تا بالای تپه ای که کافی شپ پیر لویی قرار گرفته است پیاده روی کنید و از منظره زیبای آن لذت ببرید .

تور استانبول-بام استانبول
دسترسی های نزدیک به بام استانبول

ارزان ترین راه برای رسیدن به این طبیعت بسیار زیبا و جذاب، باید از سمت مترو میدان تقسیم به سمت حاجی عثمانی رفته و بعد از سه ایستگاه، در ایستگاه گایرت تپه پیاده شوید. سپس به ترتیب اتوبوس های کوپرولو کاوشاک، اتوبوس های خط 522 را سوار شده و سه ایستگاه بعد دوباره پیاده شوید و در اخر با یک تاکسی به بام استانبول برسید.