خوشمزه ترین و بهترین رستوران های دریایی استانبول

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 استانبول در کنار دو دریای اژه و سیاه قرار گرفته ،به همین خاطرغذاهای دریایی نقش بسیار پررنگی در آشپزی ترک ها دارند. در بازارهای ماهی فروشی استانبول میتوانید تازه ترین و خوش طعم ترین ماهی ها را پیدا کنید.

اگرچه در استانبول و اکثر شهرهای ترکیه بیش از هر چیزی به خاطر کباب و گوشت هایی که مصرف میکنند معروف است،در کنار اینها میتوانید در سفر به استانبول بهترین غذاهای دریایی را در این شهر ترکی تجربه کنید.

در ادامه ی این مطلب هدف ما این است که اطلاعات کامل راجب خوشمزه ترین و بهترین رستوران های دریایی استانبول به شما دهیم،اگر شما تصمیم گرفتید چه با تور استانبول یا شخصی به این شهر سفر کنید با مشکلی مواجه نشوید.با دلارام سیر آسمان همراه باشید.

خوشمزه ترین و بهترین رستوران های دریایی استانبول

1-رستوران بالیکچی صاباحاتین (Balıkçı Sabahattin)

رستوران بالیکچی صاباحاتین از خوشمزه ترین و بهترین رستوران های دریایی استانبول به حساب می آید.

این رستوران در منطقه سلطان احمد استانبول قرار دارد،به همین خاطر توریست ها و گردشگران زیادی برای خوردن تازه ترین ماهی ها به این رستوران می آیند.در این رستوران غذاهای دریایی به سبک خانگی تهیه میشوند.مزه و طعم ماهی تازه و کباب شده در رستوران بالیکچی صاباحاتین از بهترین تجربیات سفر شما به استانبول خواهد شد.

آدرس : Cankurtaran Mh., Şehit Hasan Kuyu Sok No:1, 34122 Sultanahmet

 خوشمزه ترین و بهترین رستوران های دریایی استانبول

2-رستوران ماوی بالیک (Mavi Balik)

رستوران ماوی بالیک از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرده است و در تمام سالها بهترین و خوشمزه ترین غذاهای دریایی را به در اختیار مشتریان خود قرار میدهد.این رستوران در کنار دریا قرار گرفته و یکی از بهترین رستوران های دریایی استانبول محسوب می شود همچنین این رستوران هم فضایی سربسته و هم فضای روباز دارد که در فصول گرم تر سال می توانید بیرون بنشینید و از دیدن دریا لذت ببرید. کارکنان رستوران بسیار حرفه ای هستند و میهمان نوازی ترکی را به بهترین شکل نمایش می دهند. از پرطرفدارترین و محبوبترین غذاهای این رستوران شاه ماهی قرمز یا بلوفیش هستند که حتما آنرا امتحان کنید.

آدرس: Kuruçeşme, 34345 İstanbul

3- رستوران آهیرکاپی بالیکچیسی(AHIRKAPI BALIKCISI)

یکی دیگر از خوشمزه ترین و بهترین رستوران های دریایی استانبول باز هم در محله سلطان احمد قرار گرفته و به همین دلیل دسترسی بسیار خوبی دارد. به همین دلیل می توانید بعد از گشت و گذار در منطقه تاریخی شهر و بازدید از جاذبه های گردشگری استانبول برای غذا خوردن به این رستوران بیایید. نمای بیرونی رستوران آهیرکاپی بالیکچیسی شاید مثل رستورانهای دیگر باشد، اما وقتی وارد رستوران می شود و غذاهایش را امتحان می کنید متوجه علت معروفیتش می شوید. رستوران آهیرکاپی خیلی بزرگ نیست و چند میز داخل و چندین میز هم در فضای باز دارد. در واقع، صاحب رستوران تاکید زیادی دارد که خلوت و گمنامی این رستوران را حفظ کند، به همین دلیل تبلیغات زیادی در مورد آن انجام نمی شود و تنها محلی ها و مسافران حرفه ای از این رستوران باخبرند. در این رستوران می توانید انواع غذاهای دریایی خوشمزه و دسرهای خانگی و سنتی که توسط همسر صاحب رستوران تهیه می شود را نوش جان کنید. غذاهای این رستوران آنقدر خوشمزه هستند که حتی مشکل پسندان را هم راضی می کند.

آدرس: Cankurtaran Mh., 34122 Fatih/İstanbul

4- کافه رستوران حرم استانبول (Harem Istanbul Café & Restaurat)

یکی از محبوبترین رستوران های دریایی استانبول که دوست دارید در حال و هوای پادشاهان عثمانی غذا بخورید به کافه رستوران حرم استانبول حتما بروید. .هدف از افتتاح این رستوران در راستای آشنا کردن توریستان با غذاهای دریایی استانبول و ترکیه بوده است.در این رستوران خوشمزه ترین ماهی ها و غذاهای دریایی به سبک ترکی سرو میگردد.ماهی کولی سوخاری و ماهی کبابی این رستوران جزء بهترین پیشنهادات برای غذا خوردن هستند.

آدرس: Alemdar Mh., Biçki Yurdu Sk. No:6, 34110 Sultanahmet/Fatih/İstanbul

5- رستوران پارک فلورا(Park Flora)

رستوران پارک فلورا از سال 1996 در کنار ساحل کوروچشمه و در پارک جمیل توپوزلو قرار دارد و یکی از محبوب ترین رستوران های دریایی استانبول به حساب می آید. این رستوران هم مثل اغلب رستوران های دریایی استانبول در کنار دریا قرار دارد و چشم انداز بسیار زیبایی به دریا و شهر استانبول دارد. در فصول گرم تر سال می توانید در فضای باز رستوران بنشینید و از هوای دلپذیر و نسیم دریا هم لذت ببرید.

آدرس:Muallim Naci Caddesi Cemil Topuzlu Parkı İçi No:54/A, Ortaköy – Istanbul, Turkey

خوشمزه ترین و بهترین رستوران های دریایی استانبول

6- رستوران الئوس (Eleos)

رستوران الئوس دو شعبه در استانبول دارد: یکی در محله بی اوغلو و دیگری در یشیلکوی در نزدیکی فرودگاه. هر دو این رستوران ها جزء خوشمزه ترین و بهترین رستوران های دریایی استانبول هستند . ماهی تازه صید شده و خوش طعم و دیگر غذاهای دریایی مثل میگو را می توانید در رستوران الئوس امتحان کنید. دکوراسیون شیک رستوران فضایی بسیار دوست داشتنی برای غذا خوردن به وجود آورده است و چشم انداز زیبای رستوران هم لذت غذا خوردن را دوچندان می کند.

همان طور که گفتیم رستوران الئوس دو شعبه دارد. شعبه یشیلکوی از مرکز شهر استانبول دور است و بیشتر به فرودگاه آتاترک نزدیک است. اما شعبه دیگر درمنطقه مرکزی و قلب استانبول یعنی بی اوغلو و خیابان استقلال قرار دارد و به راحتی می توانید برای غذا خوردن به این رستوران بروید. هر دو شعبه رستوران الئوس نیاز به رزرو قبلی دارند.

رستوران الئوس، شعبه یشیلکوی

آدرس: Yeşilbahçe Sok No: 9, Yeşilköy – Istanbul, Turkey

رستوران الئوس، شعبه بی اوغلو

آدرس: İstiklal Caddesi No:231 Kat:2 Hıdivyal Palas (Tünel), Beyoğlu – Istanbul, Turkey