شش دلیل برای بازدید از استانبول

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

وقایع تاریخی و تاریخ 2500 ساله استانبول، کلوپ ها، فرهنگ و سنت فوق العاده، مراکز خرید و مراکز تفریحی و ... همه ی این موارد باعث شده است تا استانبول به یکی از جذاب ترین و توریستی ترین شهرهای ترکیه تبدیل شود.

استانبول هزاران دلیل دارد تا شما را به خود جذب کند. اما در بین همه ی این دلایل هفت دلیل وجود دارند که توریست ها و گردشگران را به سمت استانبول بزرگترین شهر ترکیه جذب می کنند.

 

 شش دلیل برای بازدید از استانبول

 

این شش دلیل عبارتند از :

1.امپراطوری ها در استانبول

استانبول چهار امپراطوری را در خود جای داده است.

امپراطوری روم،امپراطوری بیزانس،امپراطوری لاتین و امپراطوری عثمانی

امپراطوری روم در سال های 330 تا 395، امپراتوری بیزانس از 395 تا 1204، امپراتوری لاتین از 1204 تا 1261و امپراطوری عثمانی از 1922 تا 1953 در استانبول جریان داشت. به همین خاطر استانبول آثار و وقایع تاریخی بسیار، فرهنگ و سنت مختلف و دیرینه و تاریخ 2500 ساله دارد.

2.بخش آسیایی و اروپایی استانبول

استانبول به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شده که به آن ها بخش اروپایی و آسیایی می گویند.

هر دو این قسمت ها، ویژگی های منحصربفرد دارند اما فرهنگ آنها باهم تفاوت دارد. اگرچه در هر دو قسمت برج ها، کلیساها، مساجد، بناهای تاریخی، مراکز تجاری و تفریحی و ... وجود دارد اما فرهنگ مردمان این دو قسمت باهم متفاوت است.همانطور که میدانید مردم ترکیه بسیار مهمان نواز هستند و تنها قطه اشتراکی که این دو قسمت با هم دارند مهمان نوازی آنها است.

3.مسجد ایاصوفیه استانبول

اغلب آثار تاریخی استانبول سالم و باشکوه باقی مانده اند. از و محبوب ترین جاذبه های این شهر، مسجد بزرگ ایاصوفیه استانبول است. ایاصوفیه همچنان باشکوه و پر عظمت باقی مانده است. این مسجد در ابتدا یک کلیسا بوده و بعد از فتح استانبول به یک مسجد تبدیل شد. از دیگر دلایل جذب توریست به استانبول میتوان به قصر توپکاپی، مسجد آبی، قصر دولماباغچه، بازار بزرگ استانبول، بازار ادویه، برج گالاتا، کلیساهای بیزانس، مخزن ریحانات و مسجد سلیمانیه اشاره کرد.

4.غذاهای ترکی

تنوع غذایی در رستوران های این شهر بسیار زیاد است از غذاهای عثمانی گرفته تا غذاهای معمولی، غذاهای دریایی، گوشتی و ... . دلیل این تنوع هم فرهنگ و سنت ترکیه است که روی غذاهای آن نیز تاثیر بسیار گذاشته است.

گردشگرانی که تور استانبول را انتخاب میکنند هرگز از دسر های ترکی نمیگذرند.ترکیه خوشمزه ترین دسرها و نوشیدنی های گرم و سرد دارد که یکی از معروفترین و محبوبترین این دسرها قهوه ترکی است.

شش دلیل برای بازدید از استانبول

5.بازار ادویه استانبول

استانبول بازارهای سنتی و فروشگاه های بسیاری دارد. یکی از بازارهای معروف استانبول که بین توریست ها و گردشگران تور لحظه آخری استانبول بسیار پرطرفدار است، بازار ادویه استانبول می باشد. این بازار سنتی، بعد از بازار بزرگ استانبول، یکی از پربازدیدترین بازارهای استانبول است و یکی از پیشنهادهای ما به شما برای خرید سوغاتی بازار ادویه است. علاوه بر ادویه ها، زیتون ها، آجیل و انواع صنایع دستی نیز در این بازار به فروش میرسند.

6.چشم اندازهای فوق العاده ای از پشت بام ها

استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه است،حتی اگر بارها به استانبول سفر کنید همچنان در سفرهای بعدی چیزهای جدید کشف میکنید. پیشنهاد ما به توریست ها و گردشگران تور استانبول  این است که از روی پشت بام های معروف شهر مثل پل بسفر و یا برج گالاتا، استانبول را زیر پای خود ببینند.

 شش دلیل برای بازدید از استانبول