فرهنگ غذایی آنتالیا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
فرهنگ غذایی آنتالیا فرهنگ غذایی آنتالیا

فرهنگ غذایی آنتالیا

شهر آنتالیا شاهد تعداد زیادی جشنواره و مراسم سالیانه است جشنواره غذا آنتالیا که یک جشن 18 روزه است، بین 12 تا 29 سپتامبر برگزار می شود. هنگامی که در جشنواره غذا آنتالیا شرکت میکنید، سعی کنید کوفته تند مخصوص آنها پخته شده بر روی چوب که از نان سبوس دار،پیازچه، پیاز ،سیر، گردو، گوشت چرخ کرده،جعفری،تخم مرغ و ادویه جات تهیه میشود.کوفته یک غذای سبک و محبوب است که به طور گسترده ای توسط مردم محلی ترکیه مصرف می گردد.

شهر آنتالیا از لحاظ اداری به دولت کنیا وصل است و این ارتباط نیز تاثیرات آن را در آشپزی نشان داده است. غذاهای دریایی آنتالیا شباهت های شگفت انگیزی با غذاهای کنیا دارد.

از غذاهای معروف ترکیه کباب های مختلف از جمله کباب ترکی، کوفته، سوپ و آش های گوناگون و ماهی پخته شده به روش های خاص خودشان است. در اغلب خوراکی های ترکی سبزیجات و ماهی جزعه ترکیبات جدا نشدنی آنها هستند.

فرهنگ غذایی شهر آنتالیا همانند فرهنگ غذایی ترکیه است. خوراکی های این شهر از غذاهای آسیای میانه و بخصوص خاورمیانه گرفته شده است.

در فرهنگ غذایی ترکیه برخلاف دیگر فرهنگ ها از گوشت گاو، گوساله و مرغ به طرز چشم گیری استفاده می شود و از گوشت بره در کباب هایشان کمتر استفاده میکنند.
برنج نقش مهمی در وعده های غذایی مردم ترک دارد.

پیشنهاد دلارام سیر به شما دوستداران فرهنگ ترک اینست که حتما در تورآنتالیا و تور استانبول خود از جشنواره های غذا و غذاهای خیابانی در این کشور ها استقبال کنید.

آژانس گردشگری دلارام سیر آسمان کارگذار تور ترکیه و تور استانبول

یکی از آژانس های فعال در زمینه ارائه خدمات تور های گردشگری به مقصد ترکیه،استانبول،آنتالیا و... می باشد که همواره سعی کرده است تا بهترین خدمات را به مشتریان عزیز ارائه دهد.شما مسافران عزیز در هر زمان از سال می توانید به اژانس ما مراجعه نمایید و عازم ترکیه شوید.