مرکز خرید چیچک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خرید یکی از بخش های لذت بخش هر سفر است. استانبول یک شهر بازرگانی و تجاری بزرگ است که مرکز خرید چیچک را در خود جای داده است. سالانه بیش از هزار گردشگر داخلی و خارجی از این مرکز خرید زیبا و قدیمی دیدن می کنند و محصولات مختلفی را از غرفه های آن خریداری می نمایند. پاساژ چیچک یکی از معروف ترین مراکز خرید شهر استانبول است که ارزش زیادی دارد. در ادامه شما را بیشتر با این مرکز خرید و جذابیت های آن آشنا می سازیم.


معرفی شهر استانبول

استانبول یکی از مهم ترین شهرهای ترکیه است. این شهر علاوه بر اهمیت در حیطه بازرگانی و تجاری، پر جمعیت ترین شهر ترکیه نیز به شمار می رود. هم جواری استانبول با دریای مرمره، آب و هوای این شهر را مرطوب ساخته است. اما استانبول در کنار تنگه بسفر قرار دارد. تنگه بسفر محل اتصال دو قاره اروپا و آسیا می باشد.
از این رو می توان گفت که استانبول در گذرگاه دو قاره از جهان واقع گردیده است که این امر، میزان اهمیت آن را دو چندان نموده است. وجود بنادر متعدد در استانبول، تجارت دریایی را در آن رونق داده است. اما استانبول مملو از جاذبه های گردشگری می باشد. این شهر به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان مبدل گشته است.

پیشینه مرکز خرید چیچک

پاساژ چیچک تنها یک مرکز خرید ساده نیست، بلکه یک بنای تاریخی با قدمت طولانی است. بنای این پاساژ برای اولین بار در سال ۱۸۷۶ میلادی ساخته شد. یک بانکدار بزرگ یونانی، دستور ساخت چیچک پاساژ را در محل کنونی صادر نمود. گل فروشی یک فرد روسی تبعید شده در این پاساژ سبب شده تا نام آن چیچک شود. چیچک در زبان روسی به معنای گل است.

 

تور استانبول-مرکز خرید چیچک

 

اما از آنجا که مرکز خرید چیچک استانبول، متعلق به قرن نوزدهم میلادی است، در نتیجه در اثر گذشت زمان دچار فرسایش شد. از این رو در سال ۲۰۰۵ میلادی، عملیات مرمت و بازسازی در این مکان انجام گرفت. امروزه این بنا از ارزش تاریخی بسیار زیادی بر خوردار می باشد و برای بسیاری از توریست های کشور ترکیه، جذاب و دیدنی است.

نمای ظاهری پاساژ چیچک

از آنجا که ساخت این بنا به دستور یک فرد یونانی انجام گرفته است، در نتیجه می توان حدس زد که نمای ظاهری آن دارای شباهت هایی با سازه های یونانی است. مرکز خرید چیچک استانبول از سه طبقه مجزا ساخته شده است. ستون های بلند در ساخت این بنا، یادآور معبدهای باستانی و اساطیری یونان است.

 

تور استانبول-مرکز خرید چیچک

غرفه ها و رستوران های این پاساژ اگر چه ظاهری امروزی دارند، اما در میان زیبایی این مکان بی تاثیر هستند. مرکز خرید چیچک، در واقع علاوه بر یک پاساژ، یک بنای تاریخی و یک جاذبه گردشگری است. دیوارهای پاساژ چیچک مملو از نقش و نگاره های زیبا و چشم نوازی است که توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند. دسته های گل های زینتی نیز از جای جای مرکز خرید چیچک آویخته شده است. از این رو می توان گفت که فضای چیچک پاساژ با این گل ها بسیار رمانتیک و شاعرانه گشته است.

کاربرد مرکز خرید چیچک در گذشته و امروز

این بنا پس از ساخت به عنوان یک سالن تئاتر مورد استفاده قرار گرفت. اما پس از بروز آتش سوزی و تخریب بخشی از ساختمان، مسئولین تصمیم به تغییر کاربری آن گرفتند. از این رو چیچک به عنوان ساختمانی برای ایجاد پاساژ در استانبول به کار گرفته شد. نام قدیمی این پاساژ در گذشته نایم بوده است.


تور استانبول-مرکز خرید چیچک

 

اما اگر قصد بازدید از این بنای تاریخی با شکوه را دارید، باید ابتدا به خیابان استقلال در تور استانبول بروید. مرکز خرید چیچک استانبول در واقع دارای تعداد زیادی از کافه ها و رستوران های مدرن و سنتی است. اما همان طور که پیش از این گفته شد، گل های زیادی در اطراف فضای غرفه ها وجود دارد. از این رو چیچک در استانبول برای یک قرار عاشقانه مکان بسیار مناسبی است.

چرا به پاساژ چیچک برویم؟

این سوال که چرا پاساژ چیچک را برای خرید و بازدید انتخاب نماییم؟ را اغلب گردشگران خواهند پرسید. اما پاسخ به این سوال بسیار ساده است. اگر به ترکیه برای خرید و تفریح سفر کرده اید، استانبول بهترین شهر برای اقامت است. اما بازدید از اماکن دیدنی استانبول زمان زیادی را می طلبد. خرید سوغات سفر و سایر لوازم نیز به زمان زیادی نیاز دارد.


تور استانبول-مرکز خرید چیچک

اما با رفتن به مرکز خرید چیچک می توانید علاوه بر خرید لوازم مورد نیاز و سوغات سفر، از یک مکان دیدنی بسیار زیبا و قدیمی بازدید نمایید. این پاساژ مملو از غرفه هایی است که اشیا و لوازم مختلفی را به فروش می رسانند. فضا و دکوراسیون زیبای این بنا، می تواند سوژه خوبی برای عکاسی و ثبت خاطرات سفر باشد. همچنین می توان در رستوران های این مرکز خرید مجلل، طعم لذیذ غذاهای سنتی ترکیه را چشید.
رستوران های این پاساژ همچنین انواع غذاهای بین المللی را نیز برای گردشگران سرو می کنند. کافه های مجتمع چیچک، می توانند مکان مناسبی برای گذراندن اوقات بیکاری در سفر باشند. به طور کلی می توان گفت که بازدید از چیچک، می تواند در بر دارنده چندین امر لذت بخش در سفر به استانبول باشد.