پل سلطان سلیم یاووز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پل سلطان سلیم یاووز یکی از مهمترین و معروف ترین پل های معلق تور استانبول می باشد که با داشتن چشم اندازهای رویایی و ساختاری جذاب نظر هر بیننده ای را مجذوب خود کرده است. این پل تنها سازه ای می باشد که قاره اروپا و آسیا را از روی دریای اژه به یکدیگر وصل کرده است.


ترکیه یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای آسیایی می باشد که به عنوان مهمترین و محبوب ترین قطب های گردشگری و توریستی قاره آسیا شناخته می شود که با داشتن جاذبه های گردشگری بیشمار، نظر و توجه هر گردشگر و توریستی را به خود جلب کرده است. در این میان از بهترین اماکن دیدنی ترکیه می توان به پل سلطان سلیم یاووز  اشاره کرد که از عریض ترین پل های معلق جهان و سومین پل عظیم تنگه بسفر در شهر استانبول می باشد. این پل با داشتن ساختاری بسیار جذاب و بی نظیر و هوشمندانه خود از بهترین جاذبه های توریستی استانبول محسوب می شود و هر ساله انبوهی از گردشگران از این پل زیبا دیدن می کنند. این پل با داشتن 59 متر عرض و 73 متر ارتفاع از سطح دریا دو قاره اروپا و آسیا را به هم وصل کرده است به گونه ای که می توان گفت پل سلطان سلیم یاووز  از موقعیت استراتژی بالایی برخوردار است.
یکی از ستون های این پل در استانبول در منطقه پویراز کوی و ستون دیگر در اروپا در منطقه غربچه ساری یر واقع شده است. بر اساس پیش بینی ها می توان گفت روزانه حدود 135.000 خودرو از این پل معلق بین آسیا و اروپا در حال تردد و عبور هستند و این سازه بی نظیر با پایه های استوار خود به عنوان منطقه ای برای اتصال ترکیه با قدرت های اقتصادی شناخته می شود. در ادامه مطلب در خصوص بازدید از این جاذبه بی نظیر و اهمیت آن در صنعت گردشگری استانبول صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید.

 

تور استانبول-پل سلطان سلیم یاووز

تاریخچه پل سلطان سلیم یاووز

پل سلطان سلیم یاووز  که به عنوان سومین پل بزرگ تنگه بسفر ترکیه شناخته می شود در سال 2016 در 26 اوت افتتاح شد و برای ساخت این سازه هزینه ای بیش از سه میلیارد دلار در نظر گرفته شده بود. این پل دارای 10 باند تردد، که شامل 2 باند برای قطار و 8 باند برای خودرو ها، می باشد. هر بخش از اجزای تشکیل دهنده سطح پل دارای 870 تن وزن دارد. ساخت این پول حدود 3 سال به طول انجامید. این پروژه در سال 2012 برای کاهش ترافیک در شهر استانبول طراحی و اجرا شد و می توان گفت در کنار نقش بسیار مهم این پل در ترافیک شهری استانبول تاثیر قابل توجهی در جذب گردشگران و توریست ها به این شهر و محکم کردن پایه های اقتصادی استانبول داشت. احداث و ساخت این پل با اعتراض های شدیدی روبرو شد چرا که برای ساخت بایستی درختان های جنگل شمالی استانبول قطع می شدند و این امر سبب آسیب رساندن به محیط زیست شده و موسسه های محیط زیست به شدت با طرح اجرایی مخالف بودند.

 

تور استانبول-پل سلطان سلیم یاووز

آشنایی با پل زیبا و دیدنی سلطان سلیم

پل سلطان سلیم یاووز  یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری و تفریحی استانبول می باشد که بر روی دریای اژه قرار دارد و با داشتن چشم اندازهای بسیار جذاب و خیره کننده بسیاری از مسافران را به پیاده روی و گشت و گذار در پیاده روهای مخصوص خود دعوت می کند. این پل در ساعات دیر وقت شبانه بسیار زیبا خودنمایی کرده و می توان گفت در وسط تاریکی شب می درخشد. به گونه ای که می توان گفت بسیاری از گردشگران و مسافران با هدف بازدید از این پل زیبای ترکیه که نقش بسیار مهمی در اقتصاد و صنعت گردشگری این کشور دارد به استانبول سفر می کنند شما نیز می توانید برای درک واقعی از جذابیت پل سلطان سلیم یاووز سفری کوتاه و چند روزه به استانبول داشته باشید.


تور استانبول-پل سلطان سلیم یاووز

بازدید از سومین پل معلق ترکیه

همانطور که در بخش های قبلی به این نکته اشاره کردیم، بازدید از سومین پل معلق ترکیه در میان گردشگران و توریست ها بسیار محبوبیت یافته است به گونه ای که درصد بسیاری از گردشگران این منطقه، مشتاق و علاقه مند بازدید از این پل زیبای رویایی می باشند. با توجه به شرایط اقلیمی حاکم در شهر استانبول می توان گفت بهترین زمان سفر به این شهر و بازدید از پل سلطان سلیم فصل تابستان است و افراد می توانند در شرایط اقلیمی مناسب از این پل دیدن کنند. البته اگه به دنبال سفری آرام و به دور از شلوغی هستید می توانید همین الان در فصل زیبای پاییز با کمترین هزینه به استانبول سفر داشته و فرصت بازدید از این پل معروف جهانی را داشته باشید.


تور استانبول-پل سلطان سلیم یاووز

تور مسافرتی استانبول

تور مسافرتی استانبول یکی از محبوب ترین و پر تقاضا ترین تورهای مسافرتی خارجی در کشور ما است و گردشگران ایرانی می توانند با شرکت در تور استانبول با بهره مندی از بهترین و مدرن ترین امکانات و خدمات، سفری بی نظیری را تجربه کرده و در وهله اول می توان گفت در کنار تور لیدر آگاه و مجرب بازدید از پل سلطان سلیم یاووز  لذتی وصف نشدنی و بی نظیری را به همراه خواهد داشت.