مسجد سلطان ایوب استانبول

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مسجد سلطان ایوب استانبول یکی از باشکوه ترین و زیباترین مسجدهای موجود در شهر استانبول می باشد که این مسجد در سال 1458 بنا شده است و طبق تاریخ این شهر، مسجد مذکور اولین مسجد تاسیس شده در این شهر است و در میان مردم محلی این شهر نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. گردشگران و مسافرانی که قصد بازدید از مسجد ایوب سلطان را دارند می توانند در تمام فصل های سال به راحتی از این مکان بازدید خود را به جای آورند و از شکوه و عظمت این مسجد نهایت لذت را داشته باشند.

 


 

استانبول یکی از دیدنی ترین و زیباترین شهرهای تور ترکیه می باشد که با داشتن جاذبه های بسیار بی نظیر و شگفت انگیز خود توانسته است توجه میلیون ها گردشگر و توریست را از کشورهای مختلف به سوی خود جذب کند. توجه داشته باشید که این شهر به داشتن جاذبه های تاریخی و مذهبی خود شهرت جهانی داشته و یکی از باشکوه ترین این جاذبه ها، مسجد سلطان ایوب استانبول می باشد. این مسجد از قدیمی ترین و دیدنی ترین مساجد در تور استانبول است و سالانه ده ها مراسم مذهبی متنوع در این مکان برگزار می شود. ایوب سلطان یکی از یاران باوفای پیامبر بود. او همان کسی می باشد که شتر کاروان پیامبر در دم منزل وی زانو می زند. توجه داشته باشید که مسجد مذکور اولین مسجد ساخته شده در استانبول می باشد و سلطان فاتح نیز برای ایوب سلطان مقبره ای را در مسجد بنا کرد که تمام مراسم های مذهبی در پیرامون این مقبره شکل بگیرد. امروزه مسجد ایوب سلطان از اهمیت بسیار ویژه ای در نزد مردم این شهر برخوردار است. در ادامه مقاله می خواهیم راجع به بهترین زمان بازدید از مسجد سلطان ایوب استانبول و معماری این مسجد توضیحات بیشتری را به حضور شما ارائه دهیم.

 

تور استانبول-مسجد سلطان ایوب استانبول

بهترین زمان بازدید از مسجد سلطان ایوب استانبول

یکی از مهمترین دغدغه های بسیاری از گردشگران و مسافران، بهترین زمان بازدید از مسجد سلطان ایوب استانبول می باشد که در این خصوص می توان گفت، شهر استانبول دارای بهترین شرایط آب و هوایی می باشد به طوری که اقلیم مدیترانه ای بر این شهر حاکم بوده و گردشگران می توانند در هر فصلی از سال به راحتی از این مسجد بی نظیر بازدید لازم را داشته باشند. اگر شما نیز قصد سفر به شهر استانبول و بازدید از جاذبه های بی نظیر این شهر را دارید می توانید هم اکنون یکی از بهترین تورهای این شهر را رزرو کرده و سفر خود را شکل دهید. توصیه می شود که هنگام ورود به این مسجد قوانین مربوط به شرع را رعایت کرده و حجاب کامل داشته باشید.


تور استانبول-مسجد سلطان ایوب استانبول

معماری مسجد ایوب سلطان

یکی از جالب ترین موضوعاتی که در مورد مسجد سلطان ایوب استانبول وجود دارد، معماری بسیار شگفت انگیز و بی نظیر آن می باشد به طوری که گردشگران می توانند نمای دیگری از معماری اسلامی را در این مسجد مشاهده کنند. در این مسجد وسایل شخصی پیامبر بزرگوار نگهداری می شود که از مهمترین این وسایل شخصی می توان به خرقه آن حضرت اشاره کرد. همچنین استفاده از لوسترها و فرش های بسیار باشکوه در طراحی داخلی این مسجد نیز از دیگر باشکوه ترین آیتم های مورد بازدید در مسجد سلطان ایوب استانبول می باشد. مسجد ایوب سلطان دارای 4 گنبد بزرگ و 4 گنبد کوچک می باشد که هر کدام نیز دارای 17.5 متر قطر دارند و از عظیم ترین گنبدهای جهان به شمار می آیند. ساعات بازدید از این مسجد نیز از 9:30 تا 16 بعد از ظهر می باشد و بازدیدکنندگان می توانند به راحتی در این ساعات مشخص شده از قسمت های مختلف این مسجد بازدید داشته باشند. البته لازم به ذکر است که مسجد مذکور در طول سال های طولانی مورد مرمت کاری واقع شده است.

 

تور استانبول-مسجد سلطان ایوب استانبول

دسترسی به مسجد ایوب سلطان

گردشگرانی که قصد بازدید از مسجد ایوب سلطان را دارند می توانند از مسیرهای مختلف، به این مکان سفر کنند. در وهله اول توصیه می شود که حتما نقشه گردشگری شهر استانبول را تهیه و در اختیار داشته باشید تا بتوانید با مشخص کردن مسیرهای ممکن، کوتاهترین و مناسب ترین مسیر را برای دسترسی به مسجد سلطان ایوب استانبول انتخاب نمایید. گردشگران می توانند با اتوبوس های منطقه ایوب سلطان خود را به راحتی به مسجد برسانند و برای این منظور نیز استفاده از خطوط بسیاری را بایستی در نظر بگیرند. همچنین استفاده از خط مترو فرودگاه نیز از دیگر آسانترین راه های دسترسی به این مسجد می باشد که بسیاری از گردشگران آن را در اولویت های خود قرار می دهند.


تور استانبول-مسجد سلطان ایوب استانبول

جاذبه های اطراف مسجد ایوب سلطان

بی شک گردشگران و توریست هایی که از مسجد سلطان ایوب استانبول بازدید می کنند، می توانند با یک تیر چند نشان زده و از جاذبه های باشکوه اطراف این مسجد نیز بهره مند شوند. از مهمترین جاذبه های اطراف مسجد ایوب سلطان می توان به موارد زیر اشاره داشت:
-مینیاتورک
-مسجد مهرماه سلطان
-تپه پیر لوتی
-موزه کاریه
-کاخ تکفور
شما نیز می توانید با سفر به این شهر و بازدید از این مسجد، لحظات بسیار زیبا و بی نظیری را برای خود به ارمغان آورید.