پارک مینیاتوری استانبول

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شهر استانبول و به خصوص پارک مینیاتوری تور استانبول یکی از مهمترین گزینه های گردشگری برای اکثر علاقه مندان به گردشگری می باشد که یکی از مهمترین علت آن وجود بزرگترین پارک مینیاتوری جهان در آنجا می باشد. لذا در این مقاله به معرفی پارک مینیاتوری استانبول به عنوان یکی از مهمترین پارک های مینیاتوری جهان و جاذبه گردشگری مهم ترکیه می پردازیم.


 

پارک مینیاتوری استانبول

پارک مینیاتوری استانبول یکی از مهمترین مکان هایی است که ذهن هر گردشگری را در هنگام سفر به ترکیه به خود جلب می کند. در واقع بازدید از این پارک به شما این امکان را می دهد تا اگر که فرصت بازدید از مکان های تاریخی و گردشگری ترکیه را ندارید در فرصت کمتر و در مقیاسی به مراتب کوچکتر آنها را در این پارک مشاهده کنید و با سبک معماری و جلوه های ظاهری آن آشنا شوید. این پارک در شمال شرقی شاخ طلایی در منطقه سوتلوجه احداث شده است. این پارک بیش از 140 اثر ترکیه و سایر کشورهای جهان را در خود جای داده است که با ظرافت و تکنولوژی منحصر به فردی طراحی شده است.

تور استانبول-پارک مینیاتوری استانبول

اطلاعات جامع در خصوص پارک مینیاتوری استانبول

مساحت این پارک حدود 65000 متر مربع می باشد که از این مقدار حدود 20000 متر مربع به فضای ماکت ها و 35000 متر مربع به فضای سبز و نیمکت و صندلی و 4000 متر مربع به فضای سرپوشیده اختصاص داده شده است و بالغ بر 3000 متر مربع هم برای استخر و پارکینگ ماشین ها اختصاص داده شده است که ظرفیت حدود 1000 دستگاه ماشین را دارا می باشد. این پارک با توجه به مساحت و فضای اختصاص داده شده برای هر یک از اجزای پارک در دنیا مقام نخست را به خود دارد. این پارک در حقیقت یک شهر مینیاتوری می باشد که در انتخاب آثار و بناها و ساخت ماکت ها و مقاومت ماکت ها در برابر آثار و عوامل بیرونی مثل برف و باد و باران از تکنولوژی بسیار بالایی بهره برده است. در این پارک علاوه بر آثار و ابنیه های تاریخی موجود که ذهن علاقمندان را به خود جلب می کند، مکان های تفریحی متنوعی نیز تعبیه شده است که از جمله مهمترین آنها می توان به استخر سرپوشیده، سالن آمفی تئاتر، زمین بازی مخصوص کودکان، شهربازی و قطار گردشگری اشاره کرد.

تور استانبول-پارک مینیاتوری استانبول

آثار موجود در پارک مینیاتوری استانبول

آثار مختلف و متنوعی در این پارک مینیاتوری وجود دارد. آنچه که در بدو کار مشاهده می شود این است که، زیباترین و مهمترین آثار ترکیه و حتی سایر نقاط جهان را در آنجا به شکل مینیاتور در معرض دید همگان قرار دهند تا بدین وسیله توجه گردشگران را به این شهر زیبا جلب کنند. آثار موجود در این پارک در زمان تاسیس بالغ بر 100 اثر مختلف بود که بعدها با توجه به ظرفیت پارک و هجوم گردشگران به 140 اثر افزایش یافت که از بین این آثار زیبا و برجسته، 50 اثر مربوط به آثار باستانی استانبول و 45 اثر مربوط به آثار باستانی آناتولی و بقیه آثار مربوط به مرزهای خارجی ترکیه می باشد. از جمله مهمترین آثار باستانی که در این پارک به صورت مینیاتوری به نمایش درآمده است، می توان به موارد ذیل اشاره نمود: غار اصحاب کهف، خانه حضرت مریم، کوه نمرود، قلعه شام، مسجد محمد علی پاشا در مصر، ایستگاه راه آهن شام، قصر توپکاپی، برج گالاتا، مسجد کلیسای کاریه و همچنین قصر هیدیو استانبول اشاره کرد.

تور استانبول-پارک مینیاتوری استانبول

ساعت بازدید از پارک مینیاتوری و تهیه بلیط پارک مینیاتوری استانبول

با توجه به مطالبی که در سطور بالا به آن اشاره کردیم در ساخت، اجزا و ماکت های این پارک از موادی استفاده شده که در برابر باد و باران و برف و گرما بسیار مقاوم هستند. این قابلیت به شما این امکان را می دهد که در تمام فصول سال اعم از زمستان، تابستان، بهار و پاییز از این پارک زیبا بازدید نمایید. ساعت بازدید از این پارک همه روزه از ساعت 8:30 دقیقه به وقت استانبول شروع و تا 19 بعد از ظهر می باشد. مبلغ بلیط بازدید از این پارک که توسط سازمان گردشگری ترکیه تهیه و توزیع می شود 10 لیر می باشد. با تدابیر اتخاذ شده از سوی مسئولین ذیربط این قیمت نسبت به کودکان، معلمان و اهالی محلی متفاوت می باشد. در نهایت به شما علاقه مندان توصیه می شود که حتما از این پارک زیبا دیدن کنید و از مناظر زیبای آن لذت ببرید. بخصوص اگر در سفر به این شهر زمان لازم برای بازدید از کلیه آثار موجود در آن را ندارید.

تور استانبول-پارک مینیاتوری استانبول