میدان تقسیم استانبول

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

میدان تقسیم استانبول یکی از جاذبه های این شهر می باشد که می توانید ساعت ها در آن به گشت و گذار بپردازید. در نظر داشته باشید که مجسمه وسط میدان تقسیم نماد استقلال ترکیه می باشد که تماشای آن قطعا برایتان لذت بخش خواهد بود. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه کرده ایم:


میدان تقسیم استانبول

میدان تقسیم استانبول

چنانچه به دنبال منطقه ای برای تفریح و گردش بوده باشید بی شک میدان تقسیم یکی از بهترین انتخاب ها برایتان خواهد بود. چرا که این میدان زیبا دارای تاریخچه ای دیرینه بوده و دلیل بنا نمودن آن برایتان کنجکاوی خواهد داشت. کسانی که به ماجراجویی علاقه داشته باشند نیز قطعا مجذوب این میدان خواهند شد. میدان تقسیم قطعا یکی از مراکزی می باشد که در تور استانبول مورد بازدید همگان قرار خواهد گرفت. در اطراف این میدان زیبا می توانید استراحت نموده و یا به صرف غذا بپردازید. این میدان زیبا در نیمه اروپایی استانبول واقع شده و یک سر آن منتهی به خیابان استقلال می باشد. این میدان را می توان از جمله میادین شلوغ استانبول دانست. چرا که در این میدان زیبا و بزرگ هر روزه ماشین های متعددی تردد دارند و شاهد ترافیک در آن خواهیم بود. چنانچه کمی به سمت قسمت پایینی میدان بروید می توانید به ایستگاه راه آهن زیرزمینی استانبول که آن را قدیمی ترین خط آهنی زیرزمینی می شناسند دسترسی داشته باشید. بسیاری در هتل های خیابان جمهوری اقامت دارند که این خیابان از میدان تقسیم استانبول شروع می شود. دسترسی به این میدان راحت بوده و می توانید بدون هیچگونه دردسری خود را به میدان تقسیم برسانید.


میدان تقسیم استانبول

مراکز دیدنی اطراف میدان تقسیم استانبول

میدان تقسیم به خودی خود یکی از مراکزی می باشد که شما را جذب خود خواهد نمود و شاید برخی از افراد ساعت ها به مجسمه وسط میدان خیره شوند. اما باید توجه داشته باشید که مراکز متعددی در اطراف میدان تقسیم قرار دارند که هر یک از آنها ارزش دیدن خواهند داشت. لازم به ذکر می باشد که با مراجعه به این مرکز می توانید چندین مکان دیدنی مهم استانبول را هدف قرار دهید. از جمله مراکزی که ارزش دیدن خواهد داشت پارک ماکا واقع شده که می توانید علاوه بر گردش در آن از موزه نظامی نیز دیدن نمایید. در این موزه خواهید توانست تمامی اقلام مربوط به اسلحه را مشاهده نمایید. خیابان استقلال که یکی از بهترین خیابان های استانبول می باشد در بخش جنوبی میدان تقسیم استانبول واقع شده که بی شک می توان گفت: بسیاری میدان تقسیم را به خاطر بازدید از خیابان استقلال انتخاب می نمایند. این خیابان را می توان از جمله زیباترین خیابان های استانبول دانست که مراکز تفریحی و فروشگاه های بسیاری را در خود جای داده است. مسجد تقسیم نیز انتخاب مناسبی برای بازدید خواهد بود که امروزه به صورت نیمه کاره می باشد.


میدان تقسیم استانبول

مجسمه وسط میدان تقسیم نماد چیست؟

بسیاری این سوال برایشان پیش می آید که در وسط میدان تقسیم استانبول مجسمه ای که ساخته شده نماد چیست؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت: نام آن مجسمه یادبود استقلال می باشد که به دلیل معانی مختلفی آن را در وسط این میدان بزرگ بنا نموده اند. پیترو کانونیکا سازنده یادبود استقلال می باشد که در سال 1928 این اثر به اتمام رسیده و در وسط میدان تقسیم قرار داده شد. این مجسمه نمادی از استقلال کشور ترکیه می باشد. به گونه ای که مجسمه استقلال 4 وجه مختلف دارد که در هر چهار وجه آن به استقلال ترکیه در سال 1923 اشاره کرده اند. میدان تقسیم به همین دلیل به محلی برای برگزاری مراسم رسمی استانبول بدل گشته است.  در وجه جنوبی تندیس می توانید مجسمه آتاتورک که در اطراف آن دو یار وفادارش قرار گرفته اند را مشاهده نمایید. در بخش شمالی نیز می توانید شمایل جنگ بر سر استقلال را مشاهده نمایید. در دو بخش شرقی و غربی نیز می توانید دو سرباز مشاهده نمایید که در دست هر یک از آنها پرچم ترکیه قابل مشاهده می باشد که این دو بخش نمادی از ارتش ترکیه می باشد.


میدان تقسیم استانبول

دلیل نامگذاری و تاریخچه میدان تقسیم استانبول

دلیل مکتوبی برای نامگذاری این میدان ذکر نشده اما بر حسب روایات می توان گفت: محل میدان تقسیم استانبول در گذشته محلی برای تقسیم آب برای مناطق مختلفی از استانبول بوده که به همین دلیل نیز نام تقسیم بر روی این میدان گذاشته شده است. تمامی آب ها در بخشی از این ناحیه انباشته می شده اند و سپس به بخش های مختلف این شهر تقسیم می شدند. بر حسب روایتی دیگر نیز گفته می شود که قبل از اینکه در این بخش به تقسیم آب پرداخته شود گورستان ارمنی ها در محل میدان تقسیم استانبول واقع شده بوده که امروزه نیز بخشی از میدان بر روی آن قرار می گیرد.