تنگه بسفر استانبول

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استانبول یکی از شهرهای زیبای ترکیه می باشد که جاذبه های گردشگری فوق العاده ای دارد. تنگه بسفر یکی از پرطرفدار ترین جاذبه های تور استانبول می باشد که در ادامه درباره نقش مهم این تنگه در تقسیم دو قاره و میزان اهمیت آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

درباره نقش تنگه بسفر چه می دانید؟

استانبول یکی از شهرهایی است که نیمی از آن در قاره آسیا و نیم دیگر جزو قاره اروپا می باشد. این تقسیمات به دلیل وجود تنگه بسفر است که در بین این دو قاره واقع شده است. اما این تنگه نقش وصل کننده نیز دارد و در حد فاصل دو دریای مرمره و دریای سیاه می باشد. طول این تنگه حدود 30 کیلومتر است و عرض آن بیش از 700 متر می باشد که کشتی های تفریحی به راحتی می توانند از آن عبور کنند. سرعت جریان آب در این تنگه بسیار زیاد است و به طور تقریبی حدود 3 کیلومتر در ساعت می باشد. به دلیل اهمیت این تنگه از نظر موقعیت قرارگیری و نقش آن، تقریبا تمامی گردشگرانی که با تور استانبول سفر می کنند، از این تنگه دیدن خواهند کرد به همین دلیل رستوران های بی نظیری در ساحل این تنگه تاسیس شده است که با انواع غذاهای محلی استانبول و غذاهای بین المللی، پذیرای گردشگران خواهند بود.


تور استانبول-تنگه بسفر استانبول

 

با کشتی از تنگه بسفر دیدن کنید!

این تنگه علاوه بر جذابیت خود، اطراف آن نیز جاذبه های بیشماری برای مسافران تور ترکیه وجود دارد پس اگر مایل هستید تا به طور کامل از این تنگه و جاذبه های اطراف آن دیدن نمایید می توانید از کشتی های کروز استفاده کنید. کشتی های تفریحی که در مدت زمان حدود 2 ساعت، کل این تنگه بی نظیر را به شما نشان خواهند داد. تور کشتی تنگه بسفر در طول شبانه روز در حال سرویس دهی به گردشگران خواهد بود. دیدن غروب آفتاب بر روی کشتی و یا دیدن نورباران شدن کاخ های اطراف تنگه در شب، سفر کوتاه مدت شما را بر روی این کشتی تفریحی بسیار لذت بخش می نماید. به طور کلی هر زمان از روز این تنگه، زیبایی های منحصر به فرد خود را دارد که نمی توان از آنها به سادگی گذر کرد. برخی از مردمان محلی استانبول برای انجام کارهای روزانه خود از قایق های موجود در تنگه بسفر استفاده می نمایند.

 

تور استانبول-تنگه بسفر استانبول


معرفی جاذبه های گردشگری اطراف تنگه بسفر

اگر تصمیم دارید تا از این تنگه زیبا دیدن نمایید بهتر است تا با محله های اطراف آن نیز اندکی آشنا شوید که در ذیل به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت:
1_ محله اورتاکوی از محله های قدیمی در بخش اروپایی استانبول می باشد که در نزدیکی تنگه بسفر واقع شده است و یکی از زیباترین و قدیمی ترین مساجد دنیا به نام مسجد اورتاکوی در این محله قرار دارد. نمای بی نظیر دریای مرمره از محله اورتاکوی قابل مشاهده می باشد.
2_ محله بیک، که چشم انداز فوق العاده ای از تنگه بسفر دارد. این محله نیز در منطقه اروپایی استانبول قرار گرفته است و از جاذبه های آن می توان به کنسولگری مصر با معماری متفاوت و زیبای آن اشاره کرد و وجود پارک های معروف و رستوران های متنوعی در این محله قرار دارند که بازدید از آنها خالی از لطف نخواهد بود. اگر تصمیم دارید تا علاوه بر بازدید از تنگه بسفر با انواع غذاهای دریایی و محلی استانبول آشنا شوید و آنها را تجربه کنبد، ما به شما محله بیک را پیشنهاد می کنیم.
3_ محله امیرگان دارای ساختمان هایی می باشد که همچنان بافت قدیمی خود را حفظ کرده اند. و اما علاوه بر نزدیکی این محله به تنگه بسفر، برگزاری هر ساله فستیوال گل لاله از دیگر دلایل شهرت این محله می باشد.

 

تور استانبول-تنگه بسفر استانبول


معرفی کاخ های اطراف تنگه بسفر

به دلیل موقعیت ویژه ای که تنگه بسفر دارد، در گذشته پادشاهان عثمانی کاخ های بسیاری را در این منطقه بنا نموده اند که از این میان می توان به معروف ترین آنها یعنی، کاخ دلما باغچه، توپکاپی، سیرگان و بیلربی اشاره کرد که امروزه کاخ سیرگان به یکی از مجهزترین هتل های 5 ستاره تبدیل شده و پذیرای گردشگران می باشد. کاخ های اطراف تنگه در طول شب، نمایی فوق العاده ای را ایجاد می نمایند. به دلیل جاذبه های اطراف تنگه، این منطقه به یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری استانبول تبدیل شده است که بازدید از آن را به شما عزیزان پیشنهاد خواهیم کرد.

تور استانبول-تنگه بسفر استانبول