موزه نیروی دریایی استانبول

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

یکی از معروفترین و زیباترین موزه های شهر استانبول، موزه نیروی دریایی می باشد. موزه نیروی دریایی استانبول با داشتن آثار بسیار شگفت انگیز و جذاب از دوره های مختلف تاریخ توانسته است توجه و نظر بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جذب کند.

موزه نیروی دریایی استانبول یکی از مشهورترین و معروف ترین موزه های شناخته شده شهر استانبول می باشد که یک موزه نظامی به شمار رفته و سهم بسیار بزرگی را در جذب گردشگران و توریست ها به سوی خود داشته است. در بسیاری از تورهای استانبول که صورت می گیرد زمان بسیار زیادی را برای بازدید از این موزه در نظر می گیرند چرا که تمام گردشگران و توریست ها علاقه ی بسیار زیادی را برای بازدید از آثار این موزه از خود نشان می دهند. معماری و طراحی داخلی و بیرونی این موزه بسیار جذاب و شیک می باشد به طوری که هر بیننده ای را مجذوب خود کرده و تاثیر بسیار مثبتی را بر روی بازدیدکنندگان دارد.

طبق آمار مشخص از سوی موزه نیروی دریایی استانبول، سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی از این موزه بازدید به عمل می آوردند. وجود زنجیرهای بسیار غول پیکر با میله لنگر در جلوی نمای این موزه در نگاه اول توجه بازدیدکنندگان را به سوی خود جذب می کند و این منظره آغازی برای بازدید از صدها آثار با ارزش تاریخی می باشد. در این موزه آثار بسیار بیشماری از وسایل مربوط به دریانوردی از دوران عثمانی تا به اکنون جمع آوری شده است که هر کدام از این آثار مربوط  کاربرد بسیار جالبی داشته و از اختراعات دریانوردان به شمار می آید.


موقعیت جغرافیای موزه نیروی دریایی استانبول

اگر به دنبال آدرس و موقعیت جغرافیای موزه نیروی دریایی استانبول هستید بایستی بگوییم که این موزه در منطقه بشیکتاش شهر استانبول واقع شده است. بشیکتاش در ساحل اروپایی تنگه بسفر قرار گرفته است که این تنگه از باریک ترین تنگه های جهان بوده و در مرز بین دو قاره اروپا و آسیا واقع گشته است. این منطقه در قسمت اروپایی کشور ترکیه قرار دارد که توسط مرزهای سریر، کاگیتان، بیگلو و بسفر احاطه شده است که گردشگران می توانند با سفر به این منطقه در شهر استانبول از این موزه دیدن های لازم را به عمل بیاورند. روزهای بازدید از این موزه نیز هر روز هفته به جز روز دوشنبه می باشد که در بقیه روزهای هفته نیز از 9 صبح تا 5 بعدازظهر آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان خود خواهد بود. قیمت متوسط بلیط بازدید از موزه نیروی دریایی استانبول نیز حدود 1 یورو می باشد که جزء ارزان ترین موزه های شهر استانبول بوده و گردشگران می توانند با پرداخت هزینه کمتری اقدام به بازدید از این موزه داشته باشند.

تصویر 2


تاریخچه موزه نیروی دریایی استانبول

موزه نیروی دریایی استانبول در سال 1897 توسط حسن پاشا که وزیر نیروهای دریایی ترکیه بود، بنا و احداث شده است. ساخت این موزه بعد از گذشت سال های طولانی اخیرا مورد بازسازی و ترمیم واقع شد با طراحی مدرن خود به روی عموم مردم در سال 2013 باز گردید. هم اکنون این موزه از 2 طبقه و یک طبقه زیرزمین تشکیل شده است که در زیر زمین موزه نیروی دریایی استانبول می توان آثار مربوط به چهره های برجسته، قطعات زنجیره وار دوره بیزانس و تزئینات کشتی های غول پیکر را مشاهده نمود. در تمام سالن ها و حیاط این موزه نیز گردشگران می توان شاهد آثاری بسیار ارزنده و برجسته ای باشند که بازدید از هریک این آثار خالی از لطف نبوده و حس بسیار جالبی را برای گردشگران به وجود می آورد.

 


آثار موجود در موزه نیروی دریایی استانبول

همان طور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، آثار بسیار جالبی را می توان در موزه نیروی دریایی استانبول مشاهده کرد که از جمله این آثار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  کشتی ها و قایق هایی که با طلا تزیین شده اند
  •  ماکت هایی از نیروی دریایی و وسایل مورد استفاده در ماهیگیری و کشتی های نظامی
  • تجهیزات و وسایل موجود در کشتی تفریحی متعلق به آتاتورک
  • اشیاء و مصنوعات تاریخی مربوط به دوره عثمانی
  • اختراعات بسیار کوچک برای تعمیر کشتی های نظامی

هم چنین گردشگران می توانند در این موزه شاهد مانکن هایی با یونیفورم های بسیار شیک باشند که از آنها به عنوان خدمه های کشتی نیز یاد می شود. این ماکت ها بهترین گزینه برای به ثبت رساندن تصاویر زیبا در این موزه می باشد.