پارک آبی دلفیناریوم استانبول

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

پارک آبی دلفیناریوم استانبول

استانبول یکی از شهرهای تاریخی زیباست که کنار دریای مرمره قرار دارد و به خاطر وجود جاهای دیدنی متنوعی که دارد از جمله شهرهای توریستی پر طرفدار است. تور استانبول تفریحات زیادی را برای بازدیدکنندگان دارد که یکی از آنها پارک آبی دلفیناریوم است. در ادامه به معرفی این مکان پرداخته ایم.

پارک آبی دلفیناریوم استانبول بزرگترین پارک دلفین‌ها در اروپا است. بازدید از پارک آبی دلفیناریوم مناسب برای تفریحات خانوادگی است و کودکان برای بازدید از این پارک علاقه ی زیادی نشان میدهند.
برای بازدید از پارک آبی دلفین در شهر استانبول باید به منطقه‌ی «Eyup»، شاخ طلایی استانبول بروید. این پارک آبی یکی از بهترین مراکز تفریحی استانبول است که در سفر با تور استانبول تجربه ای به یاد ماندنی خواهد بود.

در پارک آبی دلفین استانبول بازدیدکنندگان به تماشای نمایش دلفین‌ها، کشف پستانداران دریایی مانند دلفین‌ها، سیل خزین بازی‌گوش، شیرماهی بزرگ و نهنگ سفید می نشینند و از گذراندن لحظاتی خوش در پارک ابی دلفین استانبول در کنار خانواده نهایت لذت را می برند.

شما می‌توانید در این پارک با دلفین‌ها شنا کنید، شیرجه بزنید یا دلفین‌درمانی کنید! نمایش دلفین‌ها حدود یک ساعت طول می‌کشد و بازدیدکنندگان با آن‌ها عکس می‌گیرند. کسانی که دوست دارند کنار دلفین‌ها شنا کنند، باید توانایی این را داشته باشند که بدون هیچ‌گونه کمکی بتوانند شنا کنند.

پارک دلفیناریوم استانبول یک پروژه مشترک بین جمهوری ترکیه و فدراسیون روسیه است و نقش مهمی در بهبود روابط فرهنگی و اجتماعی بین دو کشور داشت .مجتمع دلفیناریوم در اواخر سال 2008 درهای خود را به روی عموم مردم باز کرد. مجتمع دلفیناریوم به مساحت 8،695 مترمربع ساخته شده که 5.800 متر مربع از آن فضای داخلی است. سیستم استخر پر از آب دریا و شامل 7 استخر به هم پیوسته است که مجموع آن 3،100 مترمکعب است.

اگر قصد شنا با دلفین ها را دارید باید توجه داشته باشید که عمق استخر ۵ متر است و هیچ وسیله کمکی مانند جلیقه یا حلقه‌های نجات وجود ندارد. با توجه به قوانین در فصل زمستان فقط به کودکانی اجازه‌ی شنا داده می‌شود که بیشتر از ۱۰ سال سن داشته باشند و این قانون در فصل تابستان به کودکان بالای ۶ سال اجازه‌ی شنا می‌دهد. با توجه به مسائل ایمنی، زنان باردار اجازه‌ی شنا در استخر دلفین‌ها را ندارند. همچنین از دیگر شرایط شنا کنار دلفین‌ها، وضعیت جسمی و روحی مساعد و مبتلا نبودن به بیماری‌های واگیردار است.

همه ی مسافرانی که تمایل دارید از این پارک آبی دلفیناریوم دیدن کنید، همین الان تور استانبول ما را درخواست دهید و از این پارک بسیار زیبا لذت ببرید.