آشنایی با آبشارهای دودن آنتالیا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در این متن می خواهیم درباره آبشار های دودن تور آنتالیا و ویژگی های آن، اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. کشور ترکیه، یکی از توریستی ترین کشور های جهان، به خصوص در قاره آسیا می باشد. کشور ترکیه به دلیل آن که هر ساله مسافران زیادی را به خود جوب می کند، دارای مکان های گردشگری، رستوران ها، کافه ها، امکانات تفریحی و طبیعت های بکر و بی نظیری است. یکی از زیبا ترین طبیعت های شهر آنتالیا کشور ترکیه، آبشار های دودن آنتالیا می باشد. با ما همراه باشید تا در مورد آبشار های دودن آنتالیا و ویژگی های آن، توضیحاتی را برای شما بازگو نماییم.

مسیر آبشار های دودن شهر آنتالیا

آبشار های دودن آنتالیا در کشور ترکیه و در شهر آنتالیا، در فاصله بیست و هشت کیلومتری از جاده قدیم آنتالیا و بوردور واقع شده است. این آبشار از دو چشمه جوشان با نام پینارباشی سر چشمه گرفته است. آب این دو چشمه پس از طی کردن مسیر کوتاهی، با یکدیگر یکی می شوند و سپس به رود دودن می ریزند و آن را می سازند. رود دودن پس از آن که مسیر کوتاهی در حدود چهارده کیلومتر را طی می کند، از زیر زمین، از طریق گودالی با نام وارساک بر روی زمین جاری شده است و بعد از طی کردن یک فاصله کوتاه، از سمت دیگر گودال به درون زمین وارد می شود. آب وارد شده بر درون زمین، پس از طی کردن دو کیلومتر راه، از آبریز آبشار به سمت بیرون آمده و سپس آبشار بسیار زیبا و چشم گیر دودن را به وجود آورده است. آب این رود پس از آن که از شهر آنتالیا عبور می کند و مسیری به اندازه نه کیلومتر را طی می کند، وارد دریای مدیترانه می شود. این رود پس از طی کردن مسیر های طولانی، در نهایت وارد دریای وسیع و بزرگی مدیترانه می شود و شهر آنتالیا کشور ترکیه، در کنار این دریا واقع شده است.

 

آبشارهای دودن آنتالیا

آبشار های دودن آنتالیا و ویژگی های آن

آبشار های دودن تور آنتالیا یکی از زیبا ترین آبشار های شهر آنتالیا در کشور ترکیه می باشد و در فاصله چهارده کیلومتری نسبت به مرکز شهر آنتالیا قرار گرفته است. آبشار های دودن، شامل دو آبشار مشهور و زیبا هستند که در حدود هشت کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند. آبشار دودن در کل به دو بخش آبشار بالایی و آبشار پایینی تقسیم می شود. آبشار بالایی در درون محدوده آنتالیا واقع شده است. ارتفاع این آبشار در حدود پانزده متر و عرض آن، در حدود بیست متر است. زمانی که شما به بخش اول آبشار زیبا و مجذوب کننده دودن می رسید، در اطراف خودتان، تعداد زیادی از رستوران ها و کافه های زیبایی را مشاهده می کنید و می توانید مدتی از گردش خود را، در درون آن ها، به خوردن غذا و یا خوراکی های خوشمزه، بپردازید. برای رسیدن به آبشار پایینی دودن، شما باید مقدار نسبتا زیادی را در دل طبیعت قدم بزنید و به دنبال آبشار دودن بروید تا به آبشار پایین آن برسید. در هنگام طی کردن این راه باید از کنار گیاهان زیبا، جانور های دوست داشتنی و غار های جالب و جذاب، رد بشوید و در آخر، در کنار ساحلی به نام لارا، به آبشار دودن پایینی برسید و به تماشای این آبشار زیبا بپردازید. ارتفاع این آبشار، در حدود چهل متر می باشد و با شکوه و زیبایی فراوان، وارد دریای مدیترانه می شود و صدای دل انگیز غرش هایش، تا کیلومتر ها، در فضای اطراف پخش می شود.

 

آبشارهای دودن آنتالیا

آبشار دودن و پارک اطراف آن

آبشار های دودن آنتالیا به علت آن که در میان مردم از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد، در اطراف آن مکان های گردشگری فراوانی ساخته شده است. نخستین آبشار دودن که همان آبشار بالایی می باشد، درون یک پارک جنگلی بسیار زیبا واقع شده است و افراد باید برای ورود به این پارک، یک مبلغی را به عنوان ورودی پرداخت نمایند. درون این پارک، نیمکت ها و میز هایی وجود دارد که افراد می توانند بر روی آن بنشینند و ساعاتی را به استراحت بپردازند و با نشستن بر روی آن نیمکت ها و استفاده از فضای زیبای پارک و شنیدن صدای دل انگیز آبشار، مقداری از زمان خود را در آرامش بگذرانند. همچنین در پشت و پایین این آبشار، غار جذابی وجود دارد که اگر به آن قسمت بروید، حتما می توانید آن غار زیبا و مجذوب کننده را تماشا نمایید. این غار و رودخانه پایین آبشار، به دلیل وجود میزان بالایی از املاح خام و همچنین وجود مواردی مانند سنگ توف، در درون آب رودخانه دودن است که تشکیل شده است. پارک جنگلی و غار، از جمله مکان های تفریحی هستند که در اطراف آبشار نخستین، یعنی همان آبشار بالایی قرار گرفته اند و هر کدام از این مکان ها، زیبایی خیره کننده ای دارند و برای افرادی که به آنجا رفته اند، بسیار سرگرم کننده می باشد.

 

آبشارهای دودن آنتالیا

غار نوردی در آبشار دودن

همان طور که گفته شد، یکی از مکان های تفریحی اطراف آبشار های دودن آنتالیا غار می باشد. شما می توانید در کنار لذت بردن از طبیعت های زیبای آبشار های دودن، به غار نوردی هم بپردازید. دقیقا در پشت آبشار های دودن آنتالیا غاری وجود دارد که نام آن، غار دلیک ماگارسی و یا غار آرزو ها می باشد. این غار مانند یک دالان است و طول آن، حدود چهل متری می باشد. اگر شما وارد این غار شدی و خواستید مقداری غارنوردی کنید درون مسیر دالانی شکل آن را مشاهده نمایید، باید حدودا، مسیر کوتاهی به اندازه چهل متر را بگذرانید. لازم به ذکر است که هیچ گونه اجباری برای گردش در درون غار وجود ندارد و شما می توانید به جای پیمودن آن مسیر چهل متری، مقداری درون غار بشینید و به استراحت بپردازید. همچنین، آب آبشار دودن، از درون غار با یک زاویه دیگری نشان داده می شود که آن را بسیار زیبا جلوه می دهد. شما می توانید در هنگام نشستن در درون غار، به مشاهده آب آبشار زیبای دودن بپردازید و از زیبایی آن لذت ببرید. درون این غار، به دلیل وجود همان املاح گفته شده و مواد آتشفشانی مثل سنگ توف، در آب دریاچه و رودخانه، و ته نشین شدن و رسوب کردن آن مواد ها، یک سری از استالاگمیت ها و استالاکتیک هایی به وجود آمده است که زیبایی فراوانی را به غار بخشیده و شما می توانید در هنگام گردش در غار و طی کردن مسیر آن، آن ها را مشاهده نمایید.

 

آبشارهای دودن آنتالیا

بازدید از آبشار پایینی دودن

همان طور که گفته شد، آبشار های دودن آنتالیا به دو بخش بالایی و پایینی تقسیم می شوند که میان آن ها فاصله ای در حدود هشت کیلومتر می باشد. دومین آبشار دودن که همان آبشار پایینی است و از یک مسیر کاملا صخره ای برای رسیدن به دریا مدیترانه عبور می کند، با نام کالپوزکالدیران، در بین محلی های آن منطقه معروف شده است. به تازگی در اطراف این آبشار یک پارکی ساخته شد است که نام آن، دودن می باشد و یک محل بسیار مناسب و زیبا، برای مقداری استراحت و تفریح کردن است. شما نی توانید در هنگام رفتن به دومین آبشار دودن  بازدید از آن، برای استراحت و تفریح، وارد این پارک شوید و از فضای زیبا و آرام آن، لذت ببرید.

آبشار های دودن آنتالیا و نکات آن

آبشارهای دودن آنتالیا یکی از زیبا ترین مکان های تفریحی کشور ترکیه می باشد و شهرت بسیاری دارد. این آبشار یکی از مکان های توریستی مهم کشور ترکیه است و در میان مردم محبوبیت بالایی دارد. برای رفتن به آبشار های دودن آنتالیا می توانید از یک تور تفریحی به شهر آنتالیا در کشور ترکیه استفاده کنید و پس از آمدن به این شهر، از این مکان دیدن نمایید. با تشکر از شما که تا این لحظه با ما همراه بودید.