شهر کلاچی آنتالیا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شهر کلاچی آنتالیا از جمله دیدنی ترین شهرهای این منطقه می باشد که هرساله گردشگران بسیاری را در خود مشاهده می کند. بهترین زمان سفر به کلاچی با توجه به شرایط اقلیمی فصل تابستان می باشد. مسجد محمد پاشا از جمله معروف ترین و بهترین جاذبه های دیدنی و تاریخی این شهر محسوب می شود.

معرفی شهر کلاچی آنتالیا

شهر کلاچی آنتالیا از جمله شهرهای تاریخی و قدیمی کشور ترکیه می باشد که به عنوان پربازدید ترین مناطق در این منطقه شناخته می شود این شهر در مرکز تور آنتالیا قرار گرفته است که با داشتن جاذبه های دیدنی و تاریخی بیشماری هر ساله مقصد بازدید انبوهی از توریست های خارجی و داخلی واقع می شود. شهر کلاچی با داشتن کوچه های باریک، خیابان های باصفا و خانه های چوبی حال و هوای زندگی در عصر عثمانی را برای شما به نمایش می گذارد. شما می توانید با پیاده روی و گشت و گذار در کوچه ها و خیابان های این شهر سفری در زمان داشته و لحظاتی ناب و تکرار نشدنی را سپری کنید. گردشگران و مسافران می توانند با قدم زدن در این شهر از دست فروش ها، هتل ها و رستوران های لوکس و سنتی، گالری های هنری و آهنگ های زنده خیابانی دیدن کنند هم چنین خانه هایی که با معماری سبک عثمانی با سقف های شیروانی هنوز پابرجا می باشند به طور کامل تاریخ کهن ترکیه را برایشان زنده خواهد کرد. گردشگران می توانند در گردش و تفریح در این شهر با ساختمان های مدرن افسانه ای مواجه شوند که این از جالب ترین و خیره کننده ترین ساختمان ها و جاذبه های شهر کلاچی آنتالیا می باشد. برای ورود به این منطقه می توان از سه ورودی استفاده کرد که کاله کاپیسی را می توان تاریخی ترین و معروف ترین ورودی های این شهر معرفی کرد.

 

شهر کلاچی آنتالیا

تاریخچه شهر کلاچی

تاریخچه ساخت و تاسیس شهر کلاچی آنتالیا به دوران امپراطوری روم برمی گردد که از آن دوران این شهر پابرجا بوده و با گذشت زمان پیشرفت و توسعه های قابل توجهی در خود مشاهده کرده است. این شهر در ابتدا به عنوان بندرگاه مورد بهره برداری قرار گرفته و محصولات آسیای شرقی از این شهر به کشورهای غربی حمل و انتقال داده می شد. دروازه هادریان شهر کلاچی به عنوان یکی از باشکوه ترین بناهای رومی که در سال 130 ساخته شده در دل این شهر قرار گرفته است و به منظور بازدید پادشاه روم از این شهر در آن دوران تاسیس شده است. شهر کلاچی آنتالیا با قدمت طولانی که دارد پادشاهی های بسیاری را در خود مشاهده کرده است و در جای جای این منطقه می توان آثار باقی مانده از دوران های مختلف را مشاهده نمود که این موضوع در جذب گردشگران و توریست ها به این شهر بسیار موثر عمل کرده است.


شهر کلاچی آنتالیا

بهترین زمان بازدید شهر کلاچی آنتالیا

با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر کلاچی آنتالیا می توان گفت بهترین زمان سفر و بازدید از این شهر فصل تابستان می باشد در این ایام از سال شرایط اقلیمی شهر کلاچی بسیار معتدل و مناسب بوده و گردشگران می توانند در شرایط آب و هوایی مناسب از زیبایی های تاریخی و طبیعی نهفته در این شهر دیدن کنند. همانطور که می دانید تور آنتالیا یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین مناطق توریستی در ترکیه می باشد که شهر کلاچی از جمله قدیمی ترین دیدنی های موجود در این منطقه می باشد که نظر و توجه انبوهی از گردشگران و مسافران را به خود جلب می کند. مسافران می توانند با حضور در شهر کلاچی زیباترین و بی نظیرترین غروب های خورشید را در این شهر مشاهده کرده و اوقات بسیار زیبایی را در کنار دوستان و خانواده خود سپری کنند. البته در فصل پاییز نیز شهر کلاچی حال و هوای منحصر به فردی را دارا بوده و برای عاشقان و سفرهای دو نفره بسیار مناسب می باشد.


شهر کلاچی آنتالیا

جاذبه های دیدنی و تاریخی شهر کلاچی

شهر کلاچی آنتالیا دارای جاذبه ها و دیدنی های بیشماری می باشد که از جمله اماکن دیدنی می توان به کلیسای بیزانس، دروازه بزرگ، مناره باشکوه کسیک، برج ساعت اشاره نمود که از محبوب ترین و چشمگیر ترین اماکن تاریخی و دیدنی در این شهر می باشد هم چنین از معروف ترین جاذبه های کلاچی می توان به مسجد محمد پاشا اشاره کرد که در قرن 18 میلادی در این شهر تاریخی بنا و تاسیس شده است. اگر قصد سفر به این شهر را دارید حتما از مسجد زیبای محمد پاشا دیدن کنید. این مسجد با داشتن معماری و طراحی بسیار جالب و منحصر به فرد از دیدنی ترین جاذبه های کشور ترکیه و آنتالیا به شمار می رود.

 

شهر کلاچی آنتالیا

تور مسافرتی شهر کلاچی

گردشگران و مسافرانی که مشتاق سفر و بازدید از شهر کلاچی هستند می توانند با شرکت و ثبت نام در تور مسافرتی کلاچی سفری جذاب و دور از دغدغه را سپری کنند. امروزه با توجه به محبوبیت کلاچی در میان مناطق توریستی و گردشگری تورهای بیشماری به این منطقه برگزار می شود که با توجه به نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران می توان گفت شهروندان ایرانی از پرتقاضاترین و پرطرفدارترین مسافرانی می باشد که علاقه مند سفر به این منطقه می باشند.