رافتینگ آنتالیا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رافتینگ آنتالیا یکی از بهترین و محبوب ترین تفریحاتی است که در تور آنتالیا در کشور ترکیه، هر ساله گردشگران زیادی را به خصوص از ایرانیان جذب می کند. در این مقاله با معرفی ورزش رافتینگ، به جذابیت های رافتینگ آنتالیا در کشور ترکیه می پردازیم.

 


 

رافتینگ چیست؟

برای معرفی رافتینگ آنتالیا ابتدا می خواهیم رافتینگ را توضیح دهیم. در واقع رافتینگ همان قایق سواری است، با این تفاوت که در رودخانه های خروشان و به صورت دسته جمعی انجام می شود. این حرفه معمولا همراه با یک راهنما در رودخانه های خروشان سراسر جهان همه روزه در حال انجام است. رافتینگ تفریحی است که معمولا دو تا سه ساعت طول می کشد و شما در این مدت لازم است تا با پارو زدن، سبب حرکت و حفظ تعادل قایق شوید. البته جریان خروشان آب به راحتی موجب جلو رفتن شما خواهد شد.
این ورزش یکی از مهیج ترین ورزش های آبی است که به راحتی می توان آن را یاد گرفت. در این ورزش به کمک قایق رفتینگ که هر کدام می تواند ظرفیتی در حدود 4 تا 18 نفر را داشته باشد، قایق سواری در رودخانه های خروشان انجام می شود.

 

تور آنتالیا-رافتینگ آنتالیا


اگر دوست دارید تا از شلوغی های شهر فرار کنید و مدتی را در یک جای خوش آب و هوا و طبیعی بگذرانید، رافتینگ آنتالیا می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. رافتینگ آنتالیا، در ناحیه ای طبیعی در قسمت بیرونی شهر آنتالیا است که انجام می شود.
از آنجایی که کشور ترکیه، رودخانه های پرخروش بسیاری دارد، رافتینگ به یکی از تفریحات جذاب برای مردم این کشور و گردشگران خارجی تبدیل شده است. قایق سواری در مسیر های مشخصی انجام می شود و برای حفظ امنیت، وسایل ایمنی و راهنما نیز برای گردشگران اختصاص می یابد.

 

تور آنتالیا-رافتینگ آنتالیا

تور رافتینگ آنتالیا

سفر به آنتالیا همراه با تور رافتینگ این شهر می تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد. رودخانه ای که برای رافتینگ در نظر گرفته شده است،Kopru Cay است که طولی به اندازه 14 کیلومتر دارد. در ابتدای تور آموزش های لازم توسط مربی به شما داده می شود و شما می توانید پس از پوشیدن لباس های غریق نجات، سوار بر قایق ها شوید.
تور رافتینگ می تواند شامل طبیعت گردی و کوهنوردی نیز باشد که در این صورت تجهیزات لازم به شما داده می شود. پس از اینکه قسمتی از مسیر را از ارتفاعات گذراندید،سوار قایق می شوید و در مسیر رودخانه می توانید به سمت پایین قایق سواری کنید. سپس با گذشت یک مسیر مشخص، کمپ هایی برای گردشگران در نظر گرفته شده است که می توانید در آنجا به استراحت بپردازید و ناهار و مواد غذایی تهیه نمایید.
معمولا تور رافتینگ حداکثر نیم روز زمان می برد و شما می توانید در این مدت، به گرفتن عکس، قایق سواری، شنا، ورزش های آبی، کوهنوردی، جنگل گردی، لذت بردن از مناظر و پیاده روی بپردازید.

 

تور آنتالیا-رافتینگ آنتالیا

جذابیت های رافتینگ در آنتالیا

همانطور که گفتیم، مسیر رودخانه بسیار طولانی است اما وجود جذابیت های طبیعی و تفریحی بسیار باعث شده است تا گردشگران احساس خستگی نکنند. از ویژگی های رافتینگ آنتالیا و امکانات و خدمات رافتینگ آنتالیا می توان گفت:
وجود طبیعت زیبا، جنگل ها و درختان بسیار در اطراف رودخانه
تمیز بودن مسیر رافتینگ
وجود کوه ها و دره های شگفت انگیز در طول مسیر
دره ی پل دار، روستا ها و مراتع سرسبز
وجود جاذبه های تاریخی و فرهنگی در طول مسیر مانند پل رومی 2000 ساله، کلیسای تاریخی، قنات ها، برج های مخصوص پادگان و ...

 

تور آنتالیا-رافتینگ آنتالیا

هزینه و وسایل مورد نیاز برای رفتینگ آنتالیا

همانطور که می دانید، آنتالیا یکی از مقاصد نزدیک گردشگری خارجی به ایران است که در کشور ترکیه واقع شده است. هزینه ی تور رافتینگ آنتالیا صرفا شامل هزینه های حمل و نقل، هزینه های ناهار و غذا و مواد خوراکی، هزینه های تجهیزات ایمنی می باشد. غالبا هزینه هایی ناشی از خرید نوشیدنی، کفش، فیلم و عکس برداری را شرکت های گردشگری پرداخت می کنند.
برای رفتن به رفتینگ آنتالیا وسایل خاصی لازم نیست زیرا وسایل و تجهیزات ایمنی به شما داده می شود (البته هزینه ی آن از شما گرفته خواهد شد و یا شرکت مسافرتی هزینه ی آن را پرداخت می کند) و شما می توانید تنها وسایل ضروری سفر را با خود بیاورید. شما می توانید با خرید یک دست لباس راحتی و کفش آن، به لباس هایی که برای این تفریح ارائه می شود، احتیاجی نداشته باشید

از نکات مهمی که در سفر به آنتالیا و رافتینگ آن اشاره کرد می توان گفت:

با توجه به اینکه رافتینگ یک تفریح هیجانی و پر تحرک است، به افراد زیر 5 سال و زنان باردار این گردش پیشنهاد نمی شود.
در بین راه می توانید کابین هایی را که برای سرویس های بهداشتی در نظر گرفته شده است، استفاده نمایید.
از بردن اشیا و لوازم قیمتی به این گردش خودداری کنید و یا آن را در قسمت بار خود در اتوبوس قرار دهید.
شما می توانید با پرداخت هزینه ای اضافی تر، فیلم های قایق سواری و رافتینگ خود را که توسط دوربین های حرفه ای ضبط می شوند، تهیه نمایید و از بردن وسایل شکننده و آسیب پذیر مانند دوربین جلوگیری کنید.