پارک کارالیوگلو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پارک کارالیوگلو در شهر زیبا و توریستی تور آنتالیا واقع شده است. شهری جنوبی، که مملو از زیبایی های تاریخی و طبیعی است و  می تواند بهترین خاطرات را برای شما به ارمغان بیاورد. مکانی که علاوه بر زیبایی، شما را ار نزدیک با فرهنگ و تمدن این شهر آشنا می کند. کارالیوگلو در مرکز شهر آنتالیا، پر شده از جاذبه هایی که  می تواند در هر روز سال، میزبان بسیاری از گردشگران و اهالی شهر آنتالیا باشد.

آنتالیا

یکی از شهرهای زیبا  و پرطرفدار ترکیه، آنتالیا می باشد. وجود جاذبه های طبیعی، فضاهای تفریحی در کنار بناهای تاریخی، این شهر را به انتخاب اول بسیاری از گردشگران تبدیل کرده است. تور آنتالیا به سواحل زیبایش در روزهای گرم سال معروف است، سواحل دریای مدیترانه که در کنار مناظر زیبای طبیعی و جذاب، بهترین خاطره ها را برای مسافران و گردشگران رغم می زند. از دیگر دلایل شهرت این شهر در بین توریست ها، پارک ها و فضاهای تفریحی بسیار زیبا هستند که علاقه مندان بسیاری دارد.

 

تور استانبول-پارک کارالیوگلو

پارک های آنتالیا

پارک های آنتالیا جز مهم ترین تفریحات و جاذبه های آنتالیا محسوب می شوند. شرایط جغرافیایی شهر آنتالیا و قرارگیری در کنار دریای مدیترانه و بناهای تاریخی، توانسته است جاذبه های بی نظیری را در این شهر به وجود بیاورد. اما گاهی اوقات بیشتر مسافران از این جاذبه های تاریخی و پارک های گردشگری غافل می شوند و بیشتر وقت خود را در هتل ها و یا مراکز خرید می گذرانند اما آشنایی بیشتر و شناخت پارک های این شهر می تواند لذت بیشتری از سفر برای شما، به همراه داشته باشد. از جمله مهم ترین پارک های آنتالیا می توان به پارک موزه مینی سیتی، پارک ملی آنتالیا، پارک ساحلی، پارک آتاتورک،پارک یاووز اوزجان و پارک کارالیوگلو اشاره کرد. در این بخش قصد داریم به پارک کارالیوگلو و یکی از زیباترین و خاص ترین پارک های آنتالیا بپردازیم.

تور استانبول-پارک کارالیوگلو

 

پارک کارالیوگلو

پارک کارالیوگلو (کارالی اوغلو) در نزدیکی ساحل و مرکز شهر واقع شده است و در قسمت جنوبی شهر تاریخی کالجی و کنار خلیج آنتالیا قرار دارد، پارک کارالیوگلو با قرارگیری در کنار سواحل مدیترانه و با داشتن درختان فراوان کاج ، توانسته است مناظر کم نظیری را در شهر آنتالیا به وجود بیاورد. که علاوه بر توریست هایی که برای تفریح و گردش به این پارک قدم می گذارند مردم و اهالی این شهر نیز علاقه ی بسیاری به این پارک دارند و در بسیاری از اوقات خصوصا اواخر هفته، روزهای شلوغی را در پارک تجربه خواهید کرد. بنابراین اگر می خواهید با فرهنگ و آداب و رسوم مردم ترکیه و خصوصا شهر آنتالیا از نزدیک، بیشتر آشنا شوید پیشنهاد می شود آخر هفته به این پارک سری زده و به تعامل و معاشرت با مردم این شهر بپردازید.

تور استانبول-پارک کارالیوگلو

 

جاذبه های پارک کارالیوگلو

علاوه بر چشم انداز های طبیعی و کم نظیر، اگر شما به تمدن و بناهای تاریخی علاقه دارید پارک کارالیوگلو در آنتالیا را نباید از دست بدهید. پارک کارالیوگلو در قسمت جنوبی شهر تاریخی کالجی، واقع شده است و ورودی های مختلفی دارد که می توانند یک حس نوستالژی برای شما، قبل از ورود به این پارک ایجاد کنند. از جمله بناهای تاریخی واقع در این پارک ، می توان به برج و باروی رومی اشاره کرد که شما را به روم باستان خواهد برد. علاوه بر این، در این مکان بناهای تاریخی دیگری برای بازدید وجود دارد مانند: برج قدیمی و تاریخی هیدریلیک، تئاتر شهر و همچنین ساختمان شهرداری از بناهای مهم و پر بازدید این پارک محسوب می شوند.

 

تور استانبول-پارک کارالیوگلو

 

یکی دیگر از مناظر دیدنی این پارک که به دلیل شرایط خاص جغرافیایی شهر آنتالیا به وجود آمده است صخره های زیبا و چشم نواز پارک کارالیوگلو می باشند که در کنار آنها می توانید عکس های خاطره انگیزی از خود به ثبت رسانید. و از جاذبه های دیگر این پارک، کافی شاپ های مجلل و زیبای کارالیوگلو می توان نام برد، که اگر اهل وقت گذارندن و گپ و گفت در کافی شاپ هستید می توانید بعد از گشت و گذار طولانی در این پارک با نوشیدن یک فنجان قهوه، رفع خستگی کنید و پیشنهاد می شود کافی شاپ های پارک کارالیوگلو را حتما جز برنامه های گردشگری خود قرار دهید.
با ورود به پارک کارالیوگلو، و بازدید از تندیس ناظم حکمت و مجسمه کارگر و پسران، شما ترکیب و چشم اندازی بی نظیر از دریا، بناهای تاریخی ،گل های زیبا، چمنزارها، را همراه با صدای مرغان دریایی تجربه خواهید کرد که در کمتر مکانی این تجربه و زیبایی را در کنار هم خواهید دید.

 

تور استانبول-پارک کارالیوگلو