شهر زیبا و دیدنی المالی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شهر المالی یکی از زیباترین و دیدنی ترین شهرهای تور آنتالیا می باشد که با داشتن بهترین شرایط آب و هوایی و جاذبه های گردشگری بی نظیر خود توانسته است توجه میلیون ها گردشگر و مسافر را به سوی خود جذب کند. این شهر از شهرهای تاریخی ترکیه می باشد و به همین دلیل می توانید آثار تاریخی و باستانی بسیار باشکوهی را در آن مشاهده کنید.

شهر المالی

شهر آنتالیا یکی از دیدنی ترین و پربازدیدترین استان های ترکیه می باشد که در خط ساحلی دریای مدیترانه واقع شده است و با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جلب کند. یکی از زیباترین شهرستان های استان آنتالیا را شهر المالی تشکیل می دهد که کمتر کسی اسم این شهر تاریخی و زیبا آنتالیا را شاید شنیده باشد. لازم به ذکر است که در سال های اخیر بسیاری در تور گردشگری آنتالیا، بازدید از المالی را نیز در اولویت های خود قرار می دهند تا گردشگران را با شهرهای دیگر ترکیه نیز آشنا کنند. اگر شما نیز دوست دارید تا یک شهر بسیار متفاوت با بافت و تاریخ بی نظیر را مورد بازدید قرار دهید می توانید المالی را در اولویت های خود قرار دهید. این شهر در چند کیلومتری شهر آنتالیا واقع شده است و بسیاری از محققان و باستان شناسان بر این باورند که قدمت و تاریخ این شهر به عصر برنز باز می گردد و همین امر سبب شده است که المالی یکی از قدیمی ترین شهرهای این کشور به شمار بیاید. در ادامه مقاله سعی بر آن تا در مورد شرایط اقلیمی و جاذبه های گردشگری شهر المالی توضیحاتی را به حضورتان ارائه دهیم.

 

تور آنتالیا-شهر زیبا و دیدنی المالی

جمعیت شهر المالی

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، المالی یکی از دیدنی ترین شهرهای استان آنتالیا می باشد که طبق سرشماری آخری که در این کشور صورت گرفته است جمعیت این شهر را می توان 14442 نفر اعلام کرد که مساحت آن نیز در حدود 620 مایل مربع می باشد و این امر نشان دهنده کم جمعیت بودن شهر المالی می باشد. ارتفاع آن نیز از سطح دریای آزاد در حدود 1100 متر می باشد همین امر نیز در شرایط اقلیمی این شهر بسیار تاثیر گذار بوده است. این شهر دارای یک بندر بسیار کوچک می باشد که برای رفت و آمدهای بندری و تجارت از آن استفاده می شود و شما می توانید کشتی ها و قایق های بسیار متعددی را در این بندر مشاهده کنید که برای جا به جایی گردشگران و مسافران لنگر انداخته اند. مردم و اهالی المالی بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند و از گردشگران و توریست های خود به گرمی استقبال کرده و از آنها پذیرایی می کنند. شما نیز می توانید با شرکت در تورهای گردشگری بسیار متنوع آنتالیا، در یکی از بهترین زمان های ممکن از المالی و جاذبه های تاریخی این شهر بازدید لازم را داشته باشید.

 

تور آنتالیا-شهر زیبا و دیدنی المالی

جاذبه های دیدنی المالی

شهر المالی در هر برهه ای از تاریخ و حکومت پادشاهان مورد توجه بوده و همین امر نیز سبب شده است که جاذبه های گردشگری بسیار متعدی را در این شهر مشاهده کنید که از مهمترین جاذبه های دیدنی شهر المالی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-شهر باستانی sema hoyuk: این شهر باستانی در فاصله 5 کیلومتری المالی واقع شده است و طبق آثار کشف شده از آن می توان نتیجه گرفت که این شهر مربوط به دوران اولیه برنز می باشد که بسیاری از آثار کشف شده آن در موزه ملی باستان شناسی آنتالیا واقع شده است.

-قلعه گیلویجی: یکی دیگر از مشهورترین جاذبه های دیدنی این شهر را قلعه گیلویجی تشکیل داده است که این قلعه از قدیمی ترین قلعه های استان بوده و دارای برج های مستطیل شکل می باشد.

-آرامگاه و مسجد عمر پاشا: عمر پاشا یکی از مشهورترین پادشاهان عثمانی بوده است که شما می توانید مسجد و آرامگاه وی را در مرکز شهر المالی مشاهده کنید. این مسجد از زیباترین مسجدهای استان بوده و با داشتن طراحی بی نظیر خود توجه گردشگران را جلب کرده است.

 

تور آنتالیا-شهر زیبا و دیدنی المالی

تاریخچه ی المالی

بافت شهر المالی بسیار تاریخی و قدیمی می باشد و بسیاری از خانه ها و ساختمان هایی که در این شهر قرار دارند از آجر و گل ساخته شده اند و همین بافت قدیمی و به دور از مدرنیته این شهر، سبب شده است تا بسیاری از گردشگران آن را در اولویت های بازدیدی خود قرار دهند. آثار باستانی کشف شده در جای جای این شهر را نیز می توان در موزه های باستان شناسی استان مورد مشاهده قرار داد که بسیاری از آنها گواه می دهند که المالی از قدیمی ترین شهرهای جهان بوده است.

 

تور آنتالیا-شهر زیبا و دیدنی المالی

آب و هوای المالی

شرایط آب و هوایی شهر المالی نیز بسیار مساعد و بی نظیر می باشد به طوری که همین امر سهم زیادی را در جذب گردشگران به سوی خود داشته است. این شهر از شرایط اقلیمی مدیترانه ای و معتدلی برخوردار است و گردشگران می توانند در هر فصلی از سال به راحتی از جاذبه های تاریخی این شهر بازدید داشته و بهترین و بی نظیرترین لحظات را برای خود به ارمغان بیاورند.