ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با سفر در تور استانبول مهر ماه می توانید از این شهر زیبا دیدن کرده و لذت بسیار ببرید. در تور استانبول مهر ماه هوای این شهر بسیار مناسب و غافلگیر کننده است. استانبول شهر مهم ترکیه است که یک مقصد پر گردشگر به شمار می آید. این شهر دارای مکان های تاریخی و جاذبه های دیدنی زیادی است که موجب می شود گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا برای بازدید از این جاذبه ها به این شهر سفر کنند.

معرفی شهر استانبول

جمعیت شهر استانبول تقریبا ۱۳ میلیون نفر است. این شهر تاریخی دارای مکان های تاریخی بسیار زیادی است که گردشگران تور استانبول با دیدن این مکان ها لذت بسیار خواهند برد. چون در برخی فصل های خاص شمار گردشگران به این شهر زیاد می باشد، بنابراین شهر استانبول جزء شهرهای گران قیمت محسوب می شود. نام باستانی این شهر قسطنطنیه است و این شهر از نظر جغرافیایی در جایی قرار گرفته که قسمتی از آن در قاره اروپا و قسمتی دیگر از آن در قاره آسیا قرار دارد. این شهر پر جمعیت ترین شهر ترکیه شناخته می شود و جمعیت آن  15.03 میلیون نفر است. چون دین بیشتر مردم این شهر اسلام می باشد، بنابراین این شهر مقصد پر طرفدار گردشگری برای مردم ایران است. در این شهر ترکیبی از المان های سنتی، مذهبی همراه با ظاهری مدرن دیده می شود. این شهر در قرن اخیر مقصد گردشگران خارجی بسیار زیادی بوده است. در مجموع شمار گردشگران این شهر در سال ۲۰۱۵ تقریبا ۱۲.۵ میلیون نفر بوده است و استانبول را پایتخت فرهنگی اروپا نامیدند. برای سفر با تور ترکیه و به شهر استانبول نیازی به گرفتن ویزا نیست. زبان رسمی مردم این شهر ترکی است و واحد پول آن لیر ترکی می باشد.  

 

تور استانبول-تور استانبول مهر 98

دمای هوای شهر استانبول

در فصل بهار روزهای استانبول گرم بوده و شب های این شهر خنک است و در برخی موارد باران می بارد. میان دما در روزهای بهاری در این شهر  ۱۸ تا ۲۷ درجه سانتی گراد است. در فصل تابستان روزهای این شهر دارای هوای گرم و مرطوب است، میانگین دمای هوا در فصل تابستان در روز ۲۸ تا ۳۰ درجه سانتی گراد بوده و اکثر گردشگران در فصل تابستان به این شهر سفر می کنند. در فصل زمستان هوای این شهر سرد و برفی بوده و ممکن است بارش ملایم برف در این شهر رخ دهد. دمای هوا در روزهای زمستان در این شهر بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتی گراد است. بنابراین بهترین زمان برای سفر به شهر استانبول فصل پاییز و بهار می باشد. در تور استانبول مهر ماه هوای این شهر بسیار مناسب بوده و گردشگران از سفر در این فصل نهایت لذت را می برند.

 

تور استانبول-تور استانبول مهر 98

 

وضعیت هوا در زمان سفر با تور استانبول مهرماه

در فصل پاییز خصوصا در مهر ماه، هوای این شهر خنک بوده و هوای این شهر تقریبا حدود ۲۳ درجه سانتی گراد است. همچنین در تور استانبول مهر ماه شما شاهد غافلگیری های طبیعت خواهید بود و ممکن است، در برخی روزها هوا گرم و خشک بوده و احتمال دارد روزهای دیگر دمای هوا خنک تر باشد و دمای آن ۱۵ درجه و در برخی مواقع ممکن است که باران ببارد. در نتیجه در تور استانبول مهر ماه هوای این شهر بسیار عالی بوده و گردشگران سفر بسیار خوبی از نظر آب و هوایی خواهند داشت.

 

تور استانبول-تور استانبول مهر 98

دیدنی ها در تور استانبول مهر ماه

در تور استانبول مهرماه پر بازدیدترین قسمت سفر مربوط به مراکز تاریخی این شهر است. بسیاری از این مراکز تاریخی در میان میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. از جمله مکان ها و بناهای تاریخی که در تور استانبول مهر ماه می توان از آن ها بازدید کرد، مسجد ایا صوفیه، باسیلیکا سیسترن، مسجد آبی و ... را می توان نام برد. در تور استانبول مهر ماه مکان های بسیار زیادی برای بازدید و گردش وجود دارند، در اینجا فقط برخی از این مکان ها را معرفی می کنیم.

1- ایا صوفیه استانبول | Hagia Sophia:

این بنا از جمله مکان های با شکوه و خیلی مهم در شهر استانبول به شمار می آید و ساخت آن مربوط به قرن ششم هجری است که پادشاهی رومی آن را ساخت. در زمانی که حکومت عثمانی در این شهر روی کار بود، این بنا مسجد بوده و امروز ایا صوفیه به عنوان یک موزه در شهر استانبول است.

2- کاخ توپکاپی استانبول | Topkapi Palace:

اولین کاخ عثمانی که در شهر استانبول ساخته شده و بزرگ ترین کاخ این شهر می باشد، کاخ توپکاپی است. این کاخ در موقعیت استراتژیک قرار دارد و قسمت جنوبی آن محصور به دریای مرمره و در قسمت شمال شرقی به پل بسفر می باشد.


تور استانبول-تور استانبول مهر 98

هزینه اقامتگاه و خوابگاه در تور استانبول مهر ماه

چون شهر استانبول یک شهر اروپایی به شمار می آید، متأسفانه هزینه های اقامت در این شهر تقریبا بالا است. مخصوصا در فصل پاییز که معمولا به دلیل مناسب بودن آب و هوای این شهر تعداد گردشگران زیاد است، پس هزینه های اقامت معمولا بالا می باشد. البته در صورتی که سطح توقع خود را پایین بیاورید در این شهر می توانید، مکان های مناسب و ارزان قیمتی برای اقامت پیدا کنید.

 

تور استانبول-تور استانبول مهر 98

حمل و نقل عمومی برای تور استانبول

استانبول یک شهر بزرگ است که دارای سیستم حمل و نقل بسیار کارآمدی می باشد. بنابراین اگر در تور استانبول مهر ماه به این شهر سفر کنید، به راحتی می توانید به نقاط دور و نزدیک این شهر بروید. از وسایل نقلیه ی این شهر که برای جابه جایی مسافران از آن ها استفاده می کنند می توان به مترو، تراموا، اتوبوس، تاکسی های زرد و تاکسی های آنلاین اشاره کرد. همچنین در تور استانبول مهر ماه مسافران می توانند از وسایل نقلیه ای چون انواع قایق و کشتی جهت جا به جایی خود استفاده نمایند. برای هزینه های وسایل نقلیه می توان از استانبول کارت (بلیت الکترونیکی شهر) استفاده کرد. استفاده از این کارت ها بسیار راحت بوده و دارای مزایای بسیار زیادی است.