ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در همه جای دنیا، مردادماه و شهریور ماه، ماه های شلوغ برای مسافرت و گردشگری است و مناطق گردشگری دنیا در این ماه ها آماده پذیرایی از تورهای مسافرتی می باشند. تور ترکیه از جمله تورهای پرطرفدار نه تنها در ایران، بلکه در بین مردم دنیا، تور استانبول شهریور ماه می باشد. زیرا استانبول یکی از مناطق خوش آب و هوا برای گردشگری تابستانه می باشد اگر شما هم قصد سفر به استانبول ترکیه با تور استانبول شهریور ماه 98 را دارید برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید.

 

 

 


تور استانبول-تور استانبول شهریور 98

 

نگاهی گذرا به استانبول ترکیه

استانبول بزرگترین شهر و پایتخت ترکیه و همسایه شمال غربی ایران است. یکی از مهمترین مواردی که باعث جذابیت این شهر در بین شهرهای دیگر شده است این است که استانبول تنها شهری است که بین دو قاره قرار دارد و می توان گفت پل ارتباطی بین آسیا و اروپا محسوب می شود؛ چون تنگه بسفر که دریای مرمر و دریای سیاه را به هم متصل می کند از میان استانبول گذر کرده و این شهر را به دو بخش غربی که در اروپا و بخش شرقی که در آسیا قرار گرفته تقسیم می کند. به همین دلیل این شهر از نظر سیاسی و اقتصادی بسیار مهم بوده و همواره سعی داشته که بهترین امکانات را از نظر گردشگری و سرمایه گذاری فراهم آورد.

 

تور استانبول-تور استانبول شهریور 98

 

جاذبه های گردشگری تور استانبول شهریور ماه:

استانبول به دلیل اینکه در مجاورت دو دریا قرار دارد دارای آب و هوای گرمسیری و اقیانوسی و مدیترانه ای است و در فصل تابستان می توان بوی شرجی هوا را استشمام کرد. اما باید گفت که شهریور ماه از ماه هایی است که شما می توانید بهترین آب و هوا را تجربه کنید و به راحتی به بازدید از مناطق گردشگری و تاریخی این شهر بروید و گشت زنی های خیابانی خود را داشته باشید. بنابراین تور استانبول شهریور ماه را هیچگاه از دست ندهید. حالا نوبت به این می رسد که با این شهر تاریخی و جاذبه های آن بیشتر آشنا شویم.
استانبول به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای دنیا و موقعیت جغرافیایی که در آن قرار دارد، از سال 1000 میلادی که بنیان شهر برپا شده است، در طول تاریخ با فراز و نشیب هایی همراه بوده و در دل این شهر می توانیم آثار تاریخی مربوط به دوران های مختلف را ببینیم. شما می توانید همراه با تور استانبول شهریور ماه از این مناطق دیدنی دیدن کنید. اما قبل از آن بهتر است کمی اطلاعات در مورد برخی از این مناطق به دست بیاورید.

1- مسجد ایاصوفیه:

این مسجد در ابتدا کلیسایی متعلق به بیزانس بوده و در قرن 15 به مسجدی برای مسلمانان تبدیل شد. معماری بی نظیری که این بنا دارد افراد را به بازدید از آن می کشاند.

2-مسجد آبی:

یکی دیگر از بناهایی که مبهوت معماری اسلامی و بیزانسی آن می شوید مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد است که به دلیل معماری و رنگ کاشی هایی که در آن به کار رفته است به این نام شناخته می شود.

3- برج گالاتا:

اگر می خواهید تصویر پانوراما از کل شهر را  ببینید، می توانید به این برج که با کلاهی مخروطی شکل خود نمایی می کند بروید و نمای زیبایی از شهر را داشته باشید.

4- پل بسفر:

یکی از جاذبه های مدرن در استانبول پل معلق بسفر است که به عنوان 25 امین پل معلق دنیا شناخته می شود و قسمت غربی و شرقی استانبول را به هم متصل می کند.و بسیاری از مناطق و موزه های دیگر که در تور استانبول شهریور ماه بیشتر با آنها آشنا خواهید شد.

گشت زنی های داخل شهر استانبول در تور استانبول شهریور ماه

یکی از بهترین قسمت های هر سفر بعد از بازدید از مناطق تاریخی، گشت زنی در داخل شهر برای پیاده روی و خرید و استراحت است. شما می توانید به یکی از بهترین پارک های تفریحی استانبول با نام دلفیناریوم بروید و نمایشی از دلفین ها و نهنگ های سفید را در این محیط تفریحی ببینید. مهمترین نکته ای که در مورد این دلفیناریوم وجود دارد این است که این مکان بزرگترین دلفیناریوم اروپاست.

 

تور استانبول-تور استانبول شهریور 98

 

اگر قصد دارید که فرزند خود را به یک پارک ببرید و علاوه بر استفاده از وسایل بازی، از سالن نمایش، مراکز خرید سوغاتی و رستوران آن نیز بهره مند شوید، ویالند را به شما معرفی می کنیم. اگر هم علاقمند به خرید و امتحان خوردنی های استانبول هستید باید گفت به راحتی با پرسه زنی در این شهر می توانید از مراکز خرید و رستوران های بی نظیر آن استفاده کنید.

سفر به استانبول با تور ارزانتر است یا شخصی

شاید در نگاه اول، شخصا سفر کردن ارزانتر باشد. باید گفت بله همین طور است. اما نکته ای که وجود دارد این است که شخصا سفر کردن به استانبول نیازمند فراهم آوردن بسیاری از شرایط است که خود بسیار زمان بر می باشد. برای مثال شما باید حتما مستر کارت داشته باشید تا بتوانید هتل مورد نظر را رزرو کنید که اگر این کارت را نداشته باشید، پروسه تهیه آن زمانبر است و این خود احتمالا باعث از دست دادن هتل مورد نظر شما و بسیاری از موارد دیگر می شود. بنابراین سفر با تور، مراحل اداری را حذف می کند و شما به راحتی می توانید به گردش بپردازید.

 

تور استانبول-تور استانبول شهریور 98

 

چند راه کار برای کاهش هزینه سفر به استانبول

در تور استانبول شهریور ماه شما می توانید با چند راه کار ساده، هزینه های خود را بهتر مدیریت کنید. سفر زمینی به ترکیه امروزه باب شده است؛ به خاطر کمتر بودن هزینه تهیه بلیط و ... شما می توانید سفر زمینی را انتخاب کنید. خرید بلیط چارتر و یا لحظه آخری هم در کاهش هزینه سفر کمک بسیاری می کند. از طرفی برای کاهش هزینه تماس های خود، سیم کارت کشور ترکیه را تهیه کنید. همچنین برای رفت و آمد استفاده از استامبول کارت توصیه می شود. به جای خرید از مراکز لوکس، می توانید از مال ها و بازارهای ارزان فروشی آن دیدن کنید که اجناس بسیار شکفت انگیزی را در این مراکز مشاهده خواهید کرد.

 

تور استانبول-تور استانبول شهریور 98

 

تهیه بلیط برای تور استانبول شهریور ماه

از مهمترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید که بتوانید تور استانبول شهریور ماه را از دست ندهید، زمان مناسب برای اقدام است. این تور شهریور ماه به دلیل تقاضای بالایی که دارد به سرعت پر می شود و ممکن است حتی اگر موفق شوید، نتوانید هتل خوبی را تهیه کنید. از این رو همواره بعد از عید بهترین زمان برای رزرو هتل و تهیه بلیط و مراجعه به تورهای گردشگری می باشد.

تور استانبول-تور استانبول شهریور 98